Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası; Sosyal güvencesi olan kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde yararlandıkları sağlık hizmetlerinden ortaya çıkan SGK fark ücretlerini karşılayan bir özel sağlık sigortası ürünüdür. Yılda 8-11 defa ayakta muayene ile beraber tüm tahlillerinizi ücretsiz yaptırabilirsiniz. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavilerinizi limitsiz olarak karşılamaktadır.
Zaman kaybetmeyin, sigorta acentelerinden tüm Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tekliflerini karşılaştırın.
 • 1
 • Kişisel
  Bilgiler
 • 2
 • Telefon
  Doğrulama
 • 3
 • Teklif
  Hazırlama

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; Sosyal güvencesi olan kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde yararlandıkları sağlık hizmetlerinden ortaya çıkan SGK fark ücretlerini karşılayan bir özel sağlık sigortası ürünüdür. Yılda 8-11 defa ayakta muayene ile beraber tüm tahlillerinizi ücretsiz yaptırabilirsiniz. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavilerinizi limitsiz olarak karşılamaktadır.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminat Neleri Kapsıyor ?

Sigorta poliçesi başlangıç tarihinden itibaren, 3 ay sonra aktif hale gelir. Acil hasta girişlerinde bu süre önemli değildir. Yani acil hasta girişlerinde oluşacak sağlık giderleri her şartta yatarak tedavi teminatının kapsamına girmiş durumdadır.

Bunlar ek olarak; yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz ile koroner anjiyografi gibi müdahaleler de bu teminata dahildir.

Evde Bakım Teminatı

Suni Uzuv Teminatı

Tıbbi Malzeme Teminatı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Teminatı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatları Neleri Kapsıyor?

Bir yılda 8 ila 10 arası muayenenin karşılanması. Bu sayı anlaştığınız sigorta şirketine göre değişkenlik gösterebilir. Ek olarak, tahliller, tıbbi tetkikler, teşhis ve tanı koyma gibi süreçler de bu teminata dahildir. Aynı doktor tarafından yapılan, birbirinin devamı niteliğindeki muayeneler ve tetkikler yıllık muayene hakkınızdan sadece 1 (bir) hak eksiltir. Ayrıca farklı bir doktora da gitseniz 10 günlük süre içinde yapılan hastane ziyaretlerinde muayene hakkınızda bir eksilme olmaz. Branşlar arası sevk durumunda ise fazladan bir muayene hakkınız daha eksilmiş olur. Örnek: Kulak Burun Boğaz’dan, Göz doktoruna sevk.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Geçerli Olduğu Hastalıklar ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının geçerli olduğu hastalıklar arasında hastalığa göre bir ayrım söz konusu değildir. SGK tarafından kapsam dışı bırakılmış, ek sağlık hizmetleri ve bazı ek sağlık müdahalelerinde bu sigorta geçerli olur. Bu anlamda, bu sigortanın geçerli olduğu hastalıkları ayrıyeten listelemeye gerek yoktur.

Destekleyici sigorta ile ilgili en belirgin sınırlama sadece Türkiye topraklarında geçerli olmasıdır. Yani diğer özel sigortalar gibi isteğe bağlı olarak, yurt dışı sağlık giderlerini sigortalatmak bu sigorta için mümkün değildir.

Ancak sigorta şirketlerine göre farklılaşmak kaydıyla verilen bazı sağlık hizmetleri değişiklik gösterebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğumu Karşılar Mı ?

Doğum süreci ve yeni doğan bakımı gibi sağlık hizmetleri, sigorta şirketlerine bağlı olmak kaydıyla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına alınabilir. Bu noktada şirketlerin farklı türde ve genişlikte oluşturdukları hamilelik, doğum ve doğum sonrası sigortalama çeşitleri mevcuttur.

Gebelik döneminde ortalama 10 hamilelik muayenesi de genellikle bu kapsama dahil edilir.

Doğum yapma aşamasında, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde de sigorta kapsamında sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında karşılanan doğum ve hamilelik masraflarında, yatarak tedaviler herhangi bir teminat limitine tabi değildir. Ancak ayakta tedavi statüsünde gerçekleştirilen gebelik muayeneleri, kontrol ve tahlilleri sigorta şirketi ile olan anlaşmanızda belirlenen sayılarla sınırlı kalmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Nasıl Başvurabilirim ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına başvurunun birinci şartı 59 yaşını aşmamış, SGK’lı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.

Bu noktada, sigortalı olmak isteyen kişi bu şartları sağlıyors herhangi bir sigorta şirketine Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için başvuru yapabilir. Sigorta şirketlerinin, bürolarını ziyaret etmek yerine web sitemiz üzerinde bulunan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası başvuru sistemiyle de bu işi kısa sürede halledebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde sahip olduğunuz en büyük artıların başında SGK’nın kapsama almadığı sağlık giderlerini rahatça karşılayabilmek geliyor. Buna ek olarak, birçok firmanın tamamlayıcı & destekleyici sigorta kapsamına aldığı muayene ve tahlil ücretleri ile daha sağlıklı yıllar geçirme şansı yakalıyorsunuz. Bu sigorta sayesinde bunları yaparken cebiniz de içiniz de rahat ediyor.

Ayrıca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çok daha ciddi ve uzun soluklu tedavi süreçleri gerektiren durumlarda da yanınızda. Yatış, cerrahi müdahaleler, acil servis ücretleri gibi süreçler ve sonrasında oluşan sağlık giderleri de yine aynı sigorta tarafından kapsama alınıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Hizmetler ?

Daha önce belirttiğimiz üzere bu sigorta aslıda bir ek hatta yama olarak nitelendirilebilir. Zira bu sigortanın uygulama amacı SGK tarafından sahip olunan sigortaların, kapsamını genişletmek bir anlamda tamamlamaktır. Buna göre; bu tür bir sigortada, hizmet aldığınız sigorta şirketlerinin de farklı hizmetleri kapsama dahil etme ihtimali vardır.

Ancak biz bu yazıda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının genel anlamda neleri kapsadığını göstermek istiyoruz.

SGK tarafından karşılanmayan sağlık hizmet bedelleri (şirkete göre değşebilir)

Hastane ağırlma, yatak ücretleri

Sağlık Uygulama Tebliği ile belirlenen ücretlerin üzerinde oluşan ve sağlık kurumu & sigorta şirketi karşılıklı sözleşmelerine göre belirlenebilen ödemeler.

Bununla birlikte, sigorta şirketlerine göre en çok farklılık gösteren ve kapsama dâhil edilen sağlık hizmetlerinin başında yeni doğan sigortası ve sınırsız doğum teminatı gibi maddeler yer alır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var Mıdır?

Şirketlere göre farklılık göstermek ile beraber örneğin; aynı sigorta şirketinde 3 yıl üst üste sigorta primlerinizi ödemeniz durumunda ( sağlık durumunuz kontrol edildikten sonra )sigorta şirketinin sizlere sunduğu önemli bir avantajdır.

Tamamlayıcı Sigortada Bekleme Süresi Var Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında ,sigorta şirketlerinin özel şartlarına göre değişebilmekte ancak bir çok poliçede aynı gün ayakta muayene olabilirsiniz ancak yatarak tedavi masrafları için bekleme süresi özel şartlar kapsamında minimum 3 ay ile başlamaktadır.

18 Yaşından Küçükler Tek Başına Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Yaptırabilir Miyiz ?

Tamamlayıcı Sigortayı, 18 yaşından küçükleri tek başlarına ebeveynleri olmadan yaptırabilirsiniz. Şirketlere göre farklılık gösterebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nda Hamilelik ve Doğum Teminatı Bulunuyor Mu ?

Şirketlere göre farklılık göstermek ile beraber bazı şirketlerde poliçenize ek teminat kapsamında ekletebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sigortaya Doğum Teminatı Veren Bazı Sigorta Şirketleri ;

Allianz Sigorta, Eureko Sigorta, Anadolu Sigorta, Ergo Sigorta

Sigorta Şirketlerinin Tamamlayıcı Sağlık sigortası İsimleri?

Axa Sigorta - Sağlığım Tamam Sigortası -

Mapfre Sigorta - Fark Yok Sigortası -

Anadolu Sigorta - Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası -

Groupama Sigorta - Hiss Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Eureko Sigorta - Farkı Bizden Sigortası

Allianz Sigorta - Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası -

Ergo Sigorta - Yüzde Yüz Sağlık Sigortası

Anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık kurumları hangileridir?

Öncelikle muayene olmak istediğiniz sağlık kuruluşlarının ve muayene olacağınız doktorun SGK ile anlaşması olması gerekiyor ve sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürününün o hastanede ile anlaşmış olması gerekmektedir.

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları ?

En uygun tamamlayıcı sigorta fiyatları için sayfanın üst kısmında bulunan form bölümünden gerekli bilgileri doldurabilirsiniz. Size en yakın sigorta acenteleri en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası teklifleri için sizlerle irtabata geçeceklerdir. Aşağıda örnek bir tamamlayıcı sağlık fiyat tablosu hazırladık şirketlere göre farklılık gösterdiğini görebiliriz. En uygun tamamlayıcı sağlık sigortasını ararken anlaşmalı hastane ağına ve tedavi giderlerinin karşılandığına dikkat etmenizi öneririz.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2018 Tablosu ?

Tamamlayıcı sağlık sigortası 2018 yılı fiyatları şirketlere göre ve illere farklılık göstermektedir. Ancak sizin için örnek 2018 yılı için tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat tablosu hazırladık. İstanbul'da yaşayan 30 yaşındaki bireyin şirketlere göre fiyat tablosu aşağıdaki gibidir.


Şirket
/
Fiyat (TL) Muayene Sayısı Yaş Aralığı
Türk N. Sigorta 990 TL 8 Defa 0-80
Mapfre Sigorta 980 TL 8 Defa 0-60
Axa Sigorta 948 TL 10 Defa 0-59
Ray Sigorta 895 TL 10 Defa 0-64
Allianz Sigorta 858 TL 10 Defa 0-55
Sompo J. Sigorta////////// 842 TL//////// 10 Defa /////////////// 0-57////////////
Güneş Sigorta 834 TL 10 Defa 0-59
Anadolu Sigorta 688 TL 9 Defa 0-64


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2019 Tablosu ?

Tamamlayıcı sağlık sigortası 2019 yılı fiyatlarını sizlere tablo halinde aşağıda paylaştık. Daha önce yukarıda bulunan tabloda geçen senenin fiyatlarını hazırlamıştık. Sizin için örnek 2019 yılı için tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe fiyat tablosu hazırladık. İstanbul bölgesinde yaşayan 32 yaşındaki bir erkek bireyin sigorta şirketlerine göre sigorta fiyatları aşağıdaki gibidir


Şirket
/
Fiyat (TL) Muayene Sayısı Yaş Aralığı
Türk N. Sigorta 997 TL 8 Defa 0-80
Mapfre Sigorta 1098 TL 8 Defa 0-60
Axa Sigorta 970 TL 10 Defa 0-59
Ray Sigorta 956 TL 10 Defa 0-64
Allianz Sigorta 900 TL 10 Defa 0-55
Sompo J. Sigorta////////// 820 TL//////// 10 Defa /////////////// 0-57////////////
Güneş Sigorta 1009 TL 10 Defa 0-59
Anadolu Sigorta 1039 TL 9 Defa 0-64

Bu branşta hizmet veren 620 sigortacıdan online teklif alın! Size en yakın sigortacıları doğru listeyebilmemiz için konum izninizi vermelisiniz.
Konum izinleri hakkında daha fazla bilgi alın.
Şimdi Teklif Alın

Bi'Sigortacı Kullanıcı Görüşleri

Uzman sigorta danışmanlarından aldıkları hizmet sonrası kullanıcılar ne dedi?
Sigortacı mısınız?