Hırsızlık Sigortası

Hırsızlık Sigortası; Hırsızlığa karşı bir sigorta ürünüdür. Sigortalı adreste bulunan eşyaların sigorta poliçesinde belirtilen şekilde yapılacak olunan hırsızlık veya hırsızlık teşebbüsü nedeni ile oluşabilecek maddi zararlara karşı sigortalıya güvence verir.
Zaman kaybetmeyin, sigorta acentelerinden tüm Hırsızlık Sigortası tekliflerini karşılaştırın.
 • 1
 • Kişisel
  Bilgiler
 • 2
 • Telefon
  Doğrulama
 • 3
 • Teklif
  Hazırlama

Hırsızlık Sigortası Nedir?

Hırsızlık Sigortası; Hırsızlığa karşı bir sigorta ürünüdür. Sigortalı adreste bulunan eşyaların sigorta poliçesinde belirtilen şekilde yapılacak olunan hırsızlık veya hırsızlık teşebbüsü nedeni ile oluşabilecek maddi zararlara karşı sigortalıya güvence verir.

Neden Hırsızlık Sigortası Yaptırmamız Gerekir?

Evimiz bizler için en özel yerdir. Evimiz için ne kadar güvenlik önlemi almış olsak bile bazen yetersiz kalabiliyor. Alarm, güvenlik kamerası, çelik kapılar, korunaklı camlar... daha da ayrıntılı düşünecek olursak kaçıncı katta oturduğumuzun önemi olmadan hepimizin başına hırsızlık olayı gelebilmektedir. Hırsızlık olayları nedeni ile, evinizde veya iş yerinizde önemli eşyalarınız çalınabilir. Bu durumda çok zor dönemler yaşayabilirsiniz. Evinizi ve değerli eşyalarınızı koruma altına almanızın en önemli yolu ise hırsızlık sigortası yaptırmaktır. Eviniz de bulunan tüm eşyalarınızı hırsızlık sigortası ile teminat altına alabilirsiniz. Evinizde bulunan nakit paranızı da teminat altına alabilirsiniz.

Hırsızlık sigortanıza isteğiniz dahilinde ek teminat ekleyerek; patlama, grev, lokavt, yer kayması, yangın sigortalının yanında çalışanların yaptığı hırsızlık gibi bir çok farklı durumdan dolayı oluşabilecek durumları garanti altına almış olursunuz.

Hırsızlık Sigortasının Konusu

Hırsızlık sigortasında poliçe de belirtilen yerde hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüsün olduğu yerde teminat altına alınan konular için geçerli olan bir poliçedir. Ek teminat dahilinde poliçeye bir çok teminat ekleyebilirsiniz. Teminat dışı kalan hallerde bulunmaktadır.

Emniyeti suistimal sigortaları: Diğer adı ile ''güveni kötüye kullanma sigortasıdır''. Hırsızlık sigortasından ayrı olarak yapılmakta ve kuyumcu, bankalar, döviz büroları gibi işletmelerin kendi personellerinin kötü niyetli olarak yaptıkları davranışlarına karşı güvence altına almaktır.

Kasa hırsızlık sigortaları: Kasa da saklanan para, diğer kıymetli varlıkların çalınması tehlikesini teminat altına alır. Kasa hırsızlık sigortası konusuna giren olaylar ise genel hırsızlık sigortası ile aynı kapsamdadır. Fakat kasanın anahtarlarını veya şifresini kullanmak sureti ile yapılan hırsızlık olayları teminat dışı kalmaktadır.

Para taşıma sigortaları: Para veya benzeri kıymetlerin bir yerden başka bir yere taşındığı sırada meydana gelen kayıp, kaza, sorgun olması sonucunda gerçekleşmiş olan rizikolara karşı hırsızlık sigortaları güvence sağlamaktadır.

Hırsızlık sigortası poliçenizi yaptırırken sigortalanacak olan eşyalar sigorta şirketine beyan etmeniz gerekmektedir.

Bu branşta hizmet veren 35 sigortacıdan online teklif alın! Size en yakın sigortacıları doğru listeyebilmemiz için konum izninizi vermelisiniz.
Konum izinleri hakkında daha fazla bilgi alın.
Şimdi Teklif Alın

Bi'Sigortacı Kullanıcı Görüşleri

Uzman sigorta danışmanlarından aldıkları hizmet sonrası kullanıcılar ne dedi?
Sigortacı mısınız?