Dask Sigortası Genel

​ZORUNLU DEPREM SİGORTASI DASK NEDİR ?

Temmuz 26, 2018

​ZORUNLU DEPREM SİGORTASI DASK NEDİR ?

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI DASK NEDİR ?

DASK Nedir ? DASK’ın açılımı; Doğal Afetler Sigorta Kurumu’dur. Deprem doğal bir olaydır ve engellenmesi ne yazık ki mümkün değildir. Yaşanılan depremler şiddetine bağlı olarak büyük hasarlar meydana getirmektedir bundan dolayı Zorunlu Deprem Sigortası Dask, deprem sonrası evinizin maddi zararlarını karşılar ve deprem süresi boyunca sizi zorunlu misafirlikten korumak için konaklama ücretlerinizi öder.

Zorunlu Deprem sigortası ülkemizde en önemli sigorta çeşitlerinden biridir. Çünkü Türkiye topraklarının % 96’sı fay hatları üzerinde bulunuyor. Dolayısıyla Edirne’den Ardahan’a kadar her kent, her ilçe, her mahalle deprem riski ile karşı karşıda kalmaktadır. Kendimizi, ailemizi, evimizi güvence altına almamız gereklidir. Deprem gerçeğinin yarattığı felakete daha önce defalarca tanık olan Türkiye’de deprem sigortası yaptırılması gereken mühim sigortaların başında gelmektedir. Ne kadar görmezden gelsekte her an olma riski vardır. Bunu görmezden gelmemiz yanlış olmaktadır.

Ülkemiz jeopolitik konumundan dolayı fay hatları üzerinde bulunur ve bu nedenle depremler küçük ve büyük şiddetli olmak üzere sıkça yaşanmaktadır. Depremi önleyemesek de depremin vereceği zararları en aza indirmemiz mümkündür. Bunun için Dask Sigortası yaptırıp teminatları inceleyerek sigortanın güvencelerinden yararlanabiliriz.

Konunun öneminden dolayı zorunlu deprem sigortası dask ülkemizde yaptırılması zorunlu olan sigortalardan biri olmuştur. Bunun için deprem sigortası yaptırılması gerekir.

Afet Sigortaları Kanunu DASK sigortası yaptırmayanlar için bir takım kurallar koymuştur. Eğer deprem sigortanız varsa tüm bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Fakat yoksa tam tersi durum geçerli olacaktır.

Ayrıca ödediğiniz sizin için küçük de olsa deprem sigortası primleri ile depremzedelere büyük destek verirsiniz.

En önemli en özel mekanınız olan yuvanızı geç olmadan depreme karşı koruyun, riskler yaşamadan bütçenizi zorlamadan güvence altında alın. Bunun için hemen DASK SİGORTASI TEKLİFİ ALIN..

İhtiyacınızı karşılayarak en uygun zorunlu deprem sigortanıza çok yakınsınız

zorunlu-deprem-sigortasi-2 (1)
zorunlu-deprem-sigortasi-2 (1)

Peki Zorunlu Deprem Sigortası DASK Yaptırmazsam Ne Olur?

305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince tapu ve elektrik/ su aboneliği işlemleri için Zorunlu Deprem Sigortası şartı aranır.

*Eviniz için alım satım ya da kiralama gibi tasarruf işlemleri yapamazsınız. Zorunlu deprem sigortasını yaptırmayanlar konut kredisi, konut yapma yardımı ve depremden dolayı binanın hasar alması durumunda devletin sunduğu yardımlardan faydalanamaz. Dolayısı ile çıkacak tüm masraflar kişinin bütçesinden karşılanır. Deprem sigortası yaptırıldığında ise bu durumun tam tersi olur, sigortalı kişinin bütçesi korunur. Ve teminatlarınız dahilinde sigortanızdan yararlanabilirsiniz.

*Evinizin elektrik ve su aboneliğini başlatamazsınız.

Artık deprem sigortası olmayanlar evine elektrik, su ve doğal gaz bağlatamıyor. Bu bağlatma işlemlerini yaptırmak için ilgili kuruluşa gittiğinde ise deprem sigortasının yaptırılmış olduğuna dair resmi belge isteniyor. Eğer bu belge sunulamazsa işlemler gerçekleştirilmiyor.

zorunlu-deprem-sigortasi (1)
zorunlu-deprem-sigortasi (1)

*Tapu tescil işlemlerinizi yaptıramazsınız.

*Depremden kaynaklanan olası bir hasar karşılanmaz.

Sizin ve ailenizin güvencesi eviniz. Peki evinizin güvence de olduğuna emin misiniz?


İhtiyacınızı karşılayarak en uygun zorunlu deprem sigortanıza çok yakınsınız. Bisigortaci.com’dan Dask Teklifi Alın. Güvenceniz korunsun..

Dask teklifi almak için hemen teklif talep formu doldurun fiyat tekliflerini karşılaştır.

Görüntülenme: 1436

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 2 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Bi Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir