Genel Otomobil

Tramer Nedir ?

Eylül 11, 2018

Tramer Nedir ?

Tramer Sistemi Nedir ?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezinin kısaltılmış halidir. Bu merkez içinde bütün sigorta bilgilerini  barındırır. Tramer online sisteminde ikinci el bir araç alırken bu araca ait hasar bilgilerini, taşıtın oluşturduğu hasar sonucu mağdur ve sürücü bilgilerini, kazaya ait tespit tutanaklarını, araca ait trafik ve kasko poliçe bilgilerini veya kusur sorgulama gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerin hepsini hem online olarak hem de SMS yolu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Tramer Sisteminde Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Bu sistem üzerinden birçok sorgulama yapabilirsiniz. (araç hasar sorgulaması, mağdur bilgileri sorgulama, taşıta ait trafik ve kasko poliçesi sorgulama ) ile araç hakkında bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz . Bu sorgulamalar sırasında bir takım bilgiler vermeniz gerekmektedir ancak bu verilen bilgilerin doğru olması oldukça önemlidir.

Yapacağınız sorgulama işlemine göre şekil değiştirebilir. Örneğin kasko poliçesi sorgulama işlemlerini 3 ayrı ekran üzerinden yapabilirsiniz. Plaka ve T.C kimlik numaranız ile, Plaka ve Vergi Kimlik Numarası ile veya Sigorta bilgileriniz ile bu sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle 2. el araç alan kişiler için araç hasar sorgulaması dikkat çekmektedir. Bu sorgulama işlemi ile aracı alacak olan kişiler araç hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilirler. Bu sorgulama için plaka,şasi no veya vergi kimlik numarası bilgilerinden birini tercih edebilirsiniz.

Tramer Sorgusu Nereden Yapılabilir ?

Sorgulama işlemlerini online olarak sorgulama ekranından yapabilirsiniz. Sorgulama yapmanız için gerekli bütün bilgileri eksiksiz olarak girmeniz yeterlidir. İsterseniz cep telefonunuz üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için aracınızın şasi numarasını veya plakasını 5664’e  SMS yoluyla göndererek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigortası sorgulama işlemleri için  3 ayrı seçenekten yararlanabilirsiniz. Plaka ve TC kimlik numarası ile sorgulama, Plaka ve Vergi Kimlik Numarası ile sorgulama veya Sigorta Bilgileri ile sorgulama yapabilirsiniz.Sigorta Bilgi Merkezinin sitesinden trafik poliçesi sorgulama bölümüne girerek istenilen bilgileri eksiksiz doldurarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

 

tramer nedir
tramer nedir

 

Kasko Sigortası Sorgulama

Kasko poliçesi sorgularken aynı trafik sigortası poliçesinde olduğu gibi site üzerinden istenilen bilgileri eksiksiz doldurarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

tramer sorgulama
tramer sorgulama

Kasko sigortası poliçesi sorgulamak için tıklayınız. 

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç hasar sorgulaması 2. el araç alacak kişiler için oldukça önemlidir. Sigorta Bilgi Merkezinin Sigortam360 uygulaması sayesinde araç hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu uygulama ile araç  hasar, araç detay, araca ait trafik ve kasko sorgulaması , değişen parça hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sistemden bilgileri öğrenmek için üye olmanız ve sorgu adedi satın almanız gerekmektedir.

Aracın kaza tespit tutanağını sorgulamak için tıklayınız.

Tramer Belge No Nedir ?

Her sigorta şirketi için farklı basılmaktadır. Şirketler poliçeleri basarken bu numaraları özel bir şekilde belirlemektedir ve her belge no birbirinden farklıdır. Bu nedenle poliçe numarası üzerinden sorgulama yapmak için öncelikli olarak sigorta şirketinin kod sistemini kullanmanız gerekir.

D

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 4 Average: 5]
One Comment
  1. Ercan yürek

    Tramer de bir aracın geçmiş tüm hasarlarını görmek istiyorum, nasıl yapabilirim

Bi Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir