Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Bilgilerinize E-Devlet Aracılığıyla Ulaşmak Mümkün!

Ocak 9, 2019 3 min read

Trafik Sigortası Bilgilerinize E-Devlet Aracılığıyla Ulaşmak Mümkün!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Günümüz şartları her hizmete kolay erişim imkânı sağlamayı daha doğru buluyor. Her şeyin internet üzerinden yapılması aslında bu gereksinimi daha ön plana çıkarıyor. E-devlet tüm resmi işlerin yapıldığı ve birçok vatandaşın tercih ettiği bir platformdur. Bu yüzdendir ki hemen hemen tüm resmi kurumlar vatandaşa ait tüm bilgileri bu platform üzerine yükleyerek kişilerin kolay erişimlerine olanak sağlıyor.

Yeni uygulama ile artık vatandaşlarımızın trafik sigortası hakkındaki tüm sigorta poliçe bilgilerine artık e-devlet aracılığı ile ulaşması mümkündür. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan e-devlet kullanıcı sayısında meydana gelen artışın bir sonucu olarak vatandaşların e-devlet üzerinden trafik sigortalarına ilişkin tüm bilgilere ulaşabileceğini iletmiştir. Nitekim trafik sigortaları haricinde vergi borcu, trafik cezası, sigorta bilgileri ve muayene bilgilerine de e-devlet üzerinden kişi rahatlıkla sorgulayabilecek.

Trafik Sigortalarını E-Devlet Üzerinden Erişim

trafik-sigortasi-bilgilerinizi-e-devletten-sorgulayabilirsiniz

Ülkemizde e-devlet platformunu kullananların sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bu kapsamda birçok kişi işlerini sanal ortam üzerinden çözümlediği için günümüzde mutlaka olması gereken bir hizmettir. Devlet kurumlarına ait yapılan başvuru, sorgulama ve sonuç işlemlerinin e-devlet üzerinden sağlanması devlet kurumlarının iş yükünü de hafifletmektedir.

Ülkemizde araç kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı her şoförün aracı, cezası ve sigorta işlemlerini ilgili birimlere sorması da mümkün olmayabiliyor. İşte bu süreçte devreye girecek e-devlet hizmetleri ile kişi 7/24 bilgilerine erişim sağlayacak konu hakkında bilgi edinebilecek. E-devlet üzerinden sağlanan bu hizmet ile kişi trafik sigortasına ait tüm bilgileri görecek ve bu doğrultuda işlemlerini belli bir düzen içerisinde yürütecektir. Aynı zamanda trafik cezalarına ait tüm bilgilere de e-devlet üzerinden ulaşabilmek vatandaşların kendilerini kontrol edebilmeleri açısından da büyük kolaylıktır.

E-Devlet Hizmetleri

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

Günümüz şartlarında vatandaşlar birçok işlemi internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bireysel ya da ticari tüm kullanıcıların e-devlet platformunu da sıklıkla tercih etmesi bazı şartları zorunlu hale getiriyor. E-devlet platformu ile birçok kişi devlet kurumlarına ait başvuruları sanal ortamdan yaparak zamandan tasarruf etmesine imkân veriyor. Bunun bilinci ile sürekli gelişen e-devlet hizmetleri vatandaşlara da büyük kolaylıklar sunmaya devam edeceğe benziyor.

E-Devlet Haricinde Trafik Sigortası Bilgilerime Nereden Ulaşabilirim ?

Trafik sigortası olan kişiler, trafik sigortası bilgilerine Tramer Sistemi üzerinden ulaşabilirler. Daha Tramer Nedir Başlıklı blog yazımızda tüm süreçleri görebilirsiniz. Tramer de sadece trafik sigortası bilgileri değil, bunun yanında geçmiş trafik kazası bilgilerinede ulaşabilirsiniz. Ayrıca plakadan araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır adlı blog yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 3 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
One Comment
  1. Güngör Halim

    Trafik sigortasına e devletten nasıl ulaşacağım

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir