Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında 10 Soru

Mart 20, 2019 3 min read

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında 10 Soru

Okuma Süresi: 3 Dakika

Tamamlayıcı sağlık sigortasında hakkında bir çok blog yazdık, bu blog yazımızda ise aklınıza takılan en çok merak edilen soruların cevaplarını aşağıda sıralamak istedik. Bu soruların dışında tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında aklınıza takılan sorular olursa, lütfen yorum bölümüne sorularınızı yazmaktan çekinmeyin 🙂 tek tek cevaplıyor olacağız, sorularınızı cevapladığımız da sizlere mail yolu ile bildirim gelecektir.

Kısaca tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ile başlayalım; tamamlayıcı sağlık sigortaları, sgk’lı yada bağkur’lu  olan bireylerin sgk’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde tedavi gördüklerinde ortaya çıkan sgk katılım paylarını ödeyen bir özel sağlık sigortası tüdürü.

tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

1-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Nedir ?

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında yaş sınırı bulunmaktadır. Yaş sınırları sigorta şirketlerinin poliçe detaylarına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ortalama tamamlayıcı sigortalarda yaş sınırı 0-55 yaş arasındadır ancak belirttiğimiz gibi bu yaş sınırı 70’e kadar çıktıtığıda oluyor

2-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi ?

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında doğum ek teminat olarak verilmektedir. Her sigorta şirketi tamamlayıcı sigortalarda doğumu karşılamıyor ancak,karşılayan şirketler ise ek doğum paketi teminatı olarak sizlere sunmaktadır.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

3-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Tedavisi ?

Diş detavileri sgk kapsamı dışında olduğu için tamamlayıcı sigortalarda diş teminatları bulunmamaktadır. Ancak sigorta şirketleri diş poliklinikleri ile özel anlaşmalar yaparak müşterilerine diş tedavi hizmeti sağlayabiliyorlar.

4-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Anlaşmalı Hastanelerde Geçerli ?

Tamamlayıcı sağlık sigorta, sgk’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde geçmektedir. Tamamlayıcı sigorta alırken belkide dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden birisi anlaşmalı hastanelerdir. Örneği;  tamamlayıcı sigorta x hastanesinde geçerli olabilir ancak muayene olduğunuz doktorunda sgk ile anlaşmalı olması gerekiyor, eğer doktorun böyle bir anlaşması yok ise muayene ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası için örnek anlaşmalı hastaneler ismi vermek gerekirse, medicalpark, medican, medipol ve dünya göz hastanesi örneklerini en başa eklebiliriz.

5-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tahlilleri Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının 2 ana teminatı bulunmaktadır; yatarak tedavi limitleri ve ayakta tedavi limitleri. Tedavi limitlerinin içinde tahlillerde bulunmaktadır ve tamamlayıcı sigortanız tahlilleri karşılamaktadır. Bir örnek vermek gerekirse, muayene olduğunuz ve doktorunuz sizden kan tahlili, idrar tahlili vb gibi tetkikler istedi, tamamlayıcı sağlık sigortanınız bu tahlikleri karşılamaktadır. Ancak hiç bir muayene olmadan direkt olarak tahlil yaptırmak isterseniz tamamlayıcı sigortanız kapsamaz. Tek şartı muayene olduktan sonraki süreçte ortaya çıkan tahlilleri kapsam altına almaktadır.

6-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir ?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında 2 ana teminat bulunmaktadır ;

Yatarak tedavi limitleri ; ameliyat masraflarınızı ve hastanede yattığınız süre boyunca ortaya çıkacak sgk fark ücretlerini karşılar.
Ayakta tedavi limitleri; doktor muayanesi ve sonrasında oluşabilecek tüm sgk fark ücretlerini karşılayan tedavi limitleridir. Sigorta şirketlerine göre yılda 8 ile 11 defa muayene hakkınız bulunmaktadır.

7-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bekleme Süresi ?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırdığınız gibi ayakta muayene olabilir ve tahlillerinizi yaptırabilirsiniz, ancak yatarak tedavi limitlerinizi kullanmak için bekleme süreleri bulunmaktadır. Sigorta şirketlerinin poliçe detayları burada farklılık gösterebilir ,kşirketlere göre 3-6 ay arası değişmektedir.

8 -) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Dezavantajları ?

Tamamlayıcı sigortanın bir çok avantajının yanında, dezavantaj diyebileceğimiz bir kaç noktası’da var. Aslında tam olarak bir dezavantaj denilemez, tamamlayıcı sağlık poliçesi sadece sgk’nın anlaşmalı olduğu hastanelerde eğer sigorta şirketi de anlaşmalı ile geçerlidir,  onun dışında farklı bir hastanede tedavi gördüyseniz fatura kesip şirketten alamazsınız. Yıllık ayakta tedavi limitleri kısıtlıdır yukarıda bahsettiğimiz gibi 8 ile 11 muayene sınırı vardır.

9-) En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi ?

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası ile daha önce çok tedaylı bir blog içeriğ hazılarmıştık, detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ancak tabi ki en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şu sigorta şirketine aittir diyemeyiz, her tamamlayıcı sigorta poliçesinin kendine göre avantajları bulunmaktadır.

10-) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyat Sorgulama ?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında sorgulama yapmak ve fiyat araştırmak istiyorsanız , buradan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını uzman sigorta acentelerinden alabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 5 Average: 4.2]

bisigortaci.com Blog Editörü
13 Comments
 1. Güngör

  Doğuştan gelen ama farkedilmeyen bir kalıtımsal bir hastalıktan dolayı hastane fark ücretlerini karşılar mı? Mesela kalp kapakçık hastalıkları gibi

  • Bisigortacı Asistanı

   Merhaba Güngör Bey Özel sağlık sigortaları genellikle geçmişten gelen rahatsızları kapsamamaktadır. Ancak bir sigorta şirketi geçmişten gelen rahatsızlıkları karşılıyor ama sadece bir hastanede tedavinizi olursanız karşılamakta. Eğer fiyat ve detaylı bilgi için bisigortaci.com/tamamlayici-saglik-sigortasi sayfasından teklif formunu doldurabilirsiniz. Yarın gün içinde sigorta acenteleri sizi arıyor olacaklar.

   • Güngör

    Teşekkürler. Daha önce tanısı konmamış olsa da yine de farkı karşılamıyor sanırım.

    • Bisigortacı Asistanı

     Evet geçmişten geldiği ve kalitsal olduğu için karşılanmıyor ancak bir üstteki yorumda bahsettim karşılayan bir sigorta şirketi var yardımcı olmak isteriz

 2. Görsel

  1 sene içerisinde farklı şirketlerden 2 tane tamamlayıcı sağlık sigortası olabillir mi?

  • Bisigortacı Asistanı

   Merhaba 2 ayrı tamamlayıcı sağlık sigortası alabilirsiniz.

   • Görsel

    Teşekkürler

 3. Gülnaz yeğinoğlu

  Merhabalar , Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili olarak gördüğüm en iyi açıklama.

 4. Turgut

  Tamamlayıcı sağlık sigortası diğer sigortalardan daha uygun gibi duruyor.

 5. Sadi T

  Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel sağlık sigortası arasındaki fark nedir ?

 6. Bahar

  Tamamlayıcı sağlık sigortasında ömür boyu yenileme süresi var mı ? Kaç sene sonra ömür boyu sigorta yenileme hakkı kazanabilirim. 🙏

 7. Fırat T

  Aile olarak tamamlayıcı sağlık sigortası almak istersek grup indirimi sağlanıyor mu ?

  • Bisigortacı Asistanı

   Merhaba Fırat Bey, Sigorta acentelerimizden aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi aldığınızda indirim olanaklarından sizleri faydalandıracaklardır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir