Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sigortaları Neleri Kapsar ?

Temmuz 25, 2018 3 min read

Seyahat Sigortaları Neleri Kapsar ?

Okuma Süresi: 3 Dakika

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir ?

Seyahat Sağlık Sigortası, karşılaşılabilecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri hem yurt içinde hem de yurt dışında güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Seyahat Sağlık Sigortası farklı gün ve sürelerde olabilir. En az 1 hafta en çok 1 yıllık olmak üzere ücretlendirmesi de bu süreye göre değişkenlik gösterir.

seyehat-saglik
seyehat-saglik

Seyahat Sağlık Sigortası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 • Poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi
 • Seyahat edecek kişi sayısı
 • Seyahat edilecek ülkenin vize şartları uygunluğu
 • Seyahat edilecek ülkenin coğrafi konumu

Seyahat Sağlık Sigortaları Neleri Kapsar ?

Bu sigorta kapsamında oluşan hasarlar poliçede yer alan teminatlar doğrultusunda ödenir.

Dolayısıyla ihtiyacınız olan teminatları belirlemek çok önemlidir. İhtiyaca uygun tercih edilebilecek seyahat sağlık sigortası teminatları şunlardır :

 1. Kaza Sonucu Vefat: Bu teminat sigortalının kaza sonucu vefat riskini kapsar. Bu teminat dahilinde tazminattan yararlanacak kişiye (lehdara) poliçede belirli limitler dahilinde tazminat ödemesi yapılır.
 2. Yurtdışı Seyehat Süresince Hastalık Veya Yaralanma Durumunda Tıbbi Tedavi Giderleri: Sigortalının yurtdışı seyahat sırasında önceden var olan hastalıkları dışında bir nedenden dolayı hastalanması veya yaralanması durumunda oluşan hastane, tedavi ve ameliyat masraflarını bu teminat dahilinde karşılanır.
 3. Seyahat sırasında hastalanma veya yaralanma halinde uygun bir tıbbi merkeze nakil giderleri:Sigortalının hastalanması veya yaralanması durumunda ambulans ve refakatçi, doktor giderleri bu teminat kapsamında karşılanır.
 4. Acil ilaç getirilmesi veya gönderilmesi giderleri: Sigortalının ihtiyacı olan ve seyahat ettiği yerde bulunmayan ilaçların ilgili doktor tarafından acil olarak yazılması ve sigortalıya gönderilmesi ile ilgili giderler bu teminat kapsamında karşılanır.
 5. Yurtdışı seyahati sırasında hastalık veya yaralanma nedeniyle konaklama süresinin uzatılmasına bağlı giderler: Sigortalının daimi ikamet ettiği ülke dışında hastalanması veya yaralanması sonucu, konaklama süresinin uzaması ve akabinde oluşan otel veya konaklama giderlerinin ilgili doktorun bu durumu belgelemesi şartı ile karşılanması bu teminata dahildir.
 6. Konaklama süresinin uzadığı durumlarda aile üyelerinden birinin hastanenin bulunduğu yere seyahat giderleri: Sigortalının, hastanede belirli bir süreden fazla kalması gereken durumlarda kendi ülkesinde hastanenin bulunduğu yere yapacağı seyahat masrafları bu teminat kapsamında karşılanır.
 7. Seyahatteyken sigortalının evinde meydana gelebilecek bir hasar sebebiyle eve geri dönüş masrafları: Sigortalının seyahati esnasında evinde meydana gelebilecek hırsızlık, kapı ve pencerelerin zorlanması, yangın veya patlama sonucunda oturulamaz hale gelmesi ya da fazla zararın ortaya çıkması durumunda, eve geri dönüş masrafları bu teminat kapsamında karşılanır.
 8. Seyahat süresince yakın bir aile üyesinin vefatı nedeniyle acil geri dönüş masrafları: Sigortalının seyahati süresince yakın bir aile üyesini kaybetmesi durumunda acil geri dönüş masrafları karşılanır.
 9. Yolculuk süresinde vefat halinde cenazenin yurda nakli ve eşlik edenlerin geri dönüş organizasyonu ve giderleri: Sigortalının vefatı halinde cenazenin yurda nakli ve eşlik edenlerin geri dönüşleri ile ilgili giderler bu teminat kapsamında karşılanır.
 10. Teminat konusu tüm haller ile ilgili acil mesajların gönderilmesi giderleri: Sigortalının talebi üzerine yukarıdaki tüm teminatlar kapsamındaki konularla ilgili olarak acil veya gerekli mesajların gönderilmesi ile ilgili giderler bu teminat kapsamı dahilindedir.
 11. Seyahat esnasında kayıp bagajın bulunması halinde sigortalının evine veya seyahat için tasarlanan varış yerine gönderilmesi giderleri: Sigortalının seyahati esnasında bagajının kaybolması ve sonrasında bagajının bulunmasıyla ilgili yardım ve varış yerine ulaştırılmasıyla ilgili giderler bu teminat kapsamında karşılanır.
 12. Tarifeli uçuşlarda gecikmeli bagajın tazmini: Tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolması ve 24 saat içinde bulunamaması halinde havayolu şirketinin kayıp raporu şartı ile acil kişisel ihtiyaçlar bu teminat kapsamında karşılanır.
Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 0 Average: 0]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir