Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir ?

Temmuz 27, 2018 2 min read

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir ?

Okuma Süresi: 2 Dakika

Seyahat sağlık sigortası son zamanlarda popülaritesi artmış olan bir sigorta ürünü olarak, Türkiye’den yurt dışına çıkan vatandaşların ilgili sigortayı yaptırılmasının konsolosluklarca zorunlu tutulması ile birlikte kullanımı yaygınlaşmış bir sigorta poliçe türüdür.

Yabancı ülkelerin kendi ülkelerine gelecek kişilerin seyahat sağlık sigortası yapmasını zorunlututmasının sektöre katkısı hariç, bireyin aldığı hizmet ve güvenle seyahate çıkması hususlarında da katkısı yadsınamamaktadır.Söz konusu sigorta türünün bireye kattığı avantajlar sayesinde de bu hizmeti yurtdışına çıkış esnasında alan kişiler, ülke içerisinde olan seyahatlerde dahi bu hizmeti kullanmaya başlamaktadırlar.

Seyahat sağlık sigortası, kişinin seyahate çıktığı zaman diliminde, yolculuk esnasında veya söz konusu seyahatinin süresi boyunca oluşabilecek tüm olumsuz faktörlere karşı ( hastalanma, yaralanma vs. bavul, cüzdan, kredi kartı kaybedilmesi ve ilgili bedellerin karşılanması, ilgili kredi kartlarının kapatılması için asistan sunulması hizmeti, otel doluluğu akabinde yaşanan sorunlar vs. ) beden ve ruh sağlığını güvence altına almasını sağlar. Seyahat sigortasının yurtdışında zorunlu tutulmasın genel sebepleri altında sosyal devlet sorumluluğu olgusu yatmaktadır. Yurt dışından kendi ülkesine gelecek olan diğer bir ülke vatandaşının hastane masraflarının misafir kabul eden ülke tarafınca karşılanması gerekmektedir. Bu durum söz konusu ülkenin bütçesine zarar vermekte olup, çeşitli olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. İlgili sigorta türünün yaptırılmasında ayırılan 30.000 euro’dan başlayan bütçeler ile, ziyaretçisi olduğu ülkede misafir olan şahıs; ayakta tedavi adımlarından başlayarak, hastane ve ameliyat hizmetlerinden de tamamiyle faydalanabilmektedir.

seyahat-saglık
seyahat-saglık

Seyahat sağlık sigortası diğer sigorta türlerine kıyasla satın alınması daha uygun bir poliçe türüdür. Bu sigorta türü zaman dilimi olarak 1 hafta gibi kısa zaman dilimlerinden başlayarak 1 yıl boyunca devam edebilecek kısa zamanlı olarak seçilebilmeye uygun bir sigorta türüdür.

Seyahat sağlık sigortası, herhangi bir sigorta firması aracılığı ile kısa süre içerisinde temin edebileceğiniz bir hizmettir. Sigorta şirketinin sunduğu sigorta kapsamının ; hizmeti alan kişi tarafından dikkatle okunması, hizmeti alan kişi açısından faydalı olacaktır.

Sonuç olarak tatile çıkmış olan kişinin seyahati boyunca kendisini güvende hissetmesi önemlidir.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 0 Average: 0]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir