Genel Kasko Sigortası

Quick Sigorta Traktör Kasko Detayları

Eylül 20, 2019 4 min read

Quick Sigorta Traktör Kasko Detayları

Okuma Süresi: 4 Dakika

Quick Sigorta Traktör Kasko ile Traktörlerinizi muhtemel risklerden korumak adına  güvence altına alabilirsiniz.Quick Sigorta Traktör Kaskosu aracınızı su baskınları, seller gibi doğal afetler sonucu ortaya çıkabilecek hasarlardan ve çalınma veya kaza gibi beşeri unsurlardan kaynaklanabilecek sorunlar için size teminat sağlar.

traktor-kasko
Quick Sigorta Traktor Kaskosu

Traktörler tarımın vazgeçilmez bir parçasıdır.Sanayi devriminden sonra hayatımıza girem Traktörler ile birlikte meyve sebze üretiminde verimlilik kat be kat artmış.İnsan gücüne duyulan ihtiyaç büyük ölçüde azalmıştır.Tarımda makineleşmenin başlangıcı sayılabilecek traktör kullanımı meyve sebze ve bakliyat üretimde yeni bir çağı başlatmıştır.10 kişinin 10 saatte yapacağı işi 1 kişi ile 1 saatte yapan traktörün tarıma olan katkısı malumdur.Bu sebeplerle çiftçilerimizin göz bebeği olan traktörlerimizi korumak bizim de boynumuzun borcudur.

Traktörler gün içinde bir çok tehlikeyle karşı karşıya kalırlar. Eğimli arazilerde devrilme tehlikesi oluşabilir.Dere bölgesine yakın köylerde sel tehdidi oluşabilir. Traktörünüz bir kazaya karışabilir ve yahut tarlanızı sürerken sert bir kaya parçası aracınıza zarar verebilir. Bazen toprak kayması durumlarda aracımız toprağa gömülebilir. Hele de deprem riski bulunan ülkemizde deprem sonucunda geçim kaynağınızın olmazsa olmazı traktörünü kaybetmek çok acı olacaktır. İşte Quick Sigorta bütün bu tehlikelere ve çok daha fazlasıa da güvence sağlayan traktör kasko paketleriyle yanınızda.

Nedir Bu Teminatlar?

Çarpma, çarpışma, devrilme, yanma
Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler
Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
Grev, Iokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör sonucunda meydana gelen zararlar
Deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi
Sel ve su baskını
Taşıtta sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar
Yetkisiz kişilerce çekme – çekilme zararları
Ferdi Kaza Koltuk Sigortası (Sürücü)
İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası
Hukuksal Koruma Sigortası

Sigortanızla birlikte traktörünüz sadece doğal afetler değil gördüğünüz gibi Grev, Iokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör sonucunda meydana gelen zararlara karşı da toplumsal karışıklardan doğabilecek durumlarda bile sizi güvence altına alır.Yetkisiz kişilerce çekme – çekilme zararlarını da poliçenize dahil eden bu sigorta türünde ehil olmayan beceriksiz kişiler sonucu traktörünüzün başına çekilme esnasında bir şey gelirse merakt etmeyin. Quick Sigorta sizi o konuda da güvence altına alıyor.

Quick Sigorta Traktör Kasko

Malum traktörümüz güvenlik açısından kimsenin birinci tercihi durumunda değil.Bu durumlarda ortaya çıkabilecek düşme yaralanma veya herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığınızda Ferdi Kaza Koltuk Sigortası (Sürücü) ile kendinizi güvence altına almış olucaksınız.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

Quick Sigorta Traktör Kasko Sigortası ile birlikte yukarıda bahsettiğim bir çok problemin yanı sıra taşıtta sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar dahi teminat altına alınmış. Göz bebeklerimiz traktörlerimizin sağlığı güvence altına altına alınmıştır.

Peki Yukarıdaki Problemlerden Biriyle Karşılaştığımızda Ne Yapmalıyız?

  • Hasar bildirimini, 0850 755 1 755 numaralı Quick Hasar Bildirim Hattı’nı doğrudan arayarak yapabilirsiniz ya da Quick Sigortanın mobil uygulamasındaki Quick Yardım butonuna tıklayarak size hemen 1 dakika içinde dönüş yapmalarını sağlayabilirsin.
  • Dosyanı anında açar, çekicini hemen gönderirler.
  • Aracını; ister Quick Sigortanın anlaşmalı servislerden birine, ister kendi seçeceğin herhangi bir servise çektirebilirsiniz

Tarımda Traktörün Yeri

Traktör, tarla , bahçe , bağlarda ve şehirlerin parklarında kullanılan tarım aletlerine (pulluk , orak makinesi , mibzer, pülverizatör, ekin biçme makinesi vb.) çekicilik yapan kendinden itimli motoru olan kara taşıtıdır. Lokomobillertraktörlerin ilk öncüleri sayılsa da, İçten yanmalı motoru olan ilk traktörü 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

quick-sigorta-traktör-kaskosu
Traktör Kasko

Traktör sadece ihtiyaç duyulan insan gücünü azaltmamış bu sayede insanların yeni iş kolları yaratmasına ve hizmet sektörünün gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Traktörlerden ve Tarımda Makineleşmeden önce toplumların çok büyük bir kısmı neredeyse %90 a yakını tarım ile uğraşmakta geçimini topraktan sağlamaktaydı.Traktörün icadı ve kullanımının yaygınlaşmasının ardından tarımda insana duulan ihtiyaç  azaldı ve insanlar kendilerine yeni iş kolları yaratmak durumunda kaldılar.Bu sayede o dönem gleişmekte olan Sanayi Sektörünün yanına bir de Hizmet Sektörü eklenmiş oldu.

Şu an geldiğimiz dünya anlayışında devletlerin gelişmişlikleri Hizmet Sektöründe çalıian insan sayısıyla ölçülmektedir. Zira 100 kişilik bir toplum ele alalım. Bu 100 insanın karnın doyması için eskiden 90 kişinin birden tarlada çalışması gerekiyordu. Kalan 10 kişi Sanayide Traktörü üretmeye çalışıyordu. Ardından başarılı oldular. Sanayi Sektörü doğmuş oldu çünkü artık o üretilen traktörlerin bakımını tamiratı ve üretimin devamı için fabrikaya daha çok insan lazımdı.Artık sadece 20 kişiyle 100 kişiye yetecek ürün yetiştirilebiliyordu.

Artık 20 kişi tarım  30 kişi sanayide çalışmakta kalan 50 kişi ise kendilerine yeni iş kolları yaratmak zorundaydılar. Ve onlarda Hizmet sektörünü oluşturdular kendileri dahil olmak üzere 100 kişininde yemek dışındaki ihtiyaçlarını karşılayacak işler kurdular. Bu döngü sanayi gelişmeye devam ettikçe,tarımda makineleşme sürdükçe hizmet sektöründe çalışan insan sayısı artacak, ekonomi güçlenecek ve toplumun refah seviyesi artacaktır.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 2 Average: 5]
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir