Otomobil Sigorta Şirketleri Trafik Sigortası

Quick Sigorta, Trafik Sigortası Detayları

Nisan 10, 2019 3 min read

Quick Sigorta, Trafik Sigortası Detayları

Okuma Süresi: 3 Dakika

Quick Sigorta trafik sigortası, sıradan poliçelerin sağladığı hizmet, teminat ve limitlerden daha avantajlı teklifler sunuyor. Sıradan trafik sigortaları, yasal bir zorunluluk -bir nevi- formalite olarak görüldüğü için her sigorta şirketinde, aynı şartlarla düzenlenmiş poliçeler bulabilirsiniz.

En uygun trafik sigortası

Ülkemizde trafik sigortası yaptırılması yasalarca zorunlu kılınmış sigortalar arasında yer almaktadır. Zorunlu trafik sigortası olarak da bilinen bu zorunlu uygulama ile özellikle kazaya karışan 3. kişilerin yaşayabileceği maddi ve bedeni mağduriyetlerin önüne geçilmesi amaçlanır. Bu yazımızda sizlere Quick Sigorta Trafik Sigortası’nını detaylarından bahsediyor olacağız.

 

Trafik sigortası Neden Zorunlu? 

Bu sigortanın zorunlu kılınmasındaki temel amaç, kazalarda kusurlu kişiler nedeniyle zarar gören üçüncü şahısların mağduriyetlerini önlemektir. Büyük ölçekte düşündüğümüz zaman, bu tür bir uygulamanın zorunlu olması birçok insanın hayatını karartabilecek olayların getireceği maddi ve manevi külfeti oldukça azaltır.

Bu noktada, Quick farkıyla düzenlenen trafik sigorta poliçelerinin, diğerlerine göre ne tür avantajlara ve farklılıklara sahip olduğundan kısaca bahsetmek isteriz;

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/
Quick-Sigorta-trafik-sigortası-avantajları

Quick Sigorta Zorunlu Trafik sigortası Ne Tür Avantajlar Sunuyor?

Quick farkıyla düzenlenecek trafik sigorta poliçelerinizde, sıradan sigorta poliçelerinden farklı olarak;

  • Asistans: 7/24 ambulans ve çekici
  • Tıbbi Danışmanlık: Sağlığınıza dair merak ettikleriniz, bir telefonla yanıt buluyor!

İhtiyaç anında, Quick sigorta tarafından sağlanacak çekici veya ambulans hizmetlerine en hızlı erişimi sağlamak için Quick Sigorta mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı ister Google Play isterseniz App Store’dan indirebilirsiniz.

90 TL Fark ile İki Kat Teminat Quick Sigorta Trafik Sigortasında

Quick Zorunlu Trafik Sigortası sadece 90 TL farkla poliçenizdeki trafik sigortası teminatlarını ikiye katlama fırsatı da sunuyor. Bu sayede diğer sigorta poliçelerinde yer alan maddi hasar (36 bin TL), sakatlanma ve can kaybı (360 bin TL) ve sağlık giderleri (360 bin TL) gibi farklı türde ve miktarda teminatların tamı tamına iki misli teminatlara sahip olursunuz.

kasko-ve-trafik-sigortasi-farki

Kasko Sigortası İle Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Trafik ve kasko sigortaları arasındaki temel fark; Trafik sigortası üçüncü kişilere dair hasarlara teminat sağlarken, kasko sigortası sigortalının hasarlarını karşılar.

Kasko sigortasını ayıran diğer özellikler ise kaza dışında kasko tarafından güvence altına alanan hasarlardır. Kasko sigortalarında, esnek poliçe şartları ve teklifleri bulmak mümkündür.

Genel hatlarıyla kasko sigortaları kazalarda oluşan hasarlara ek olarak; hırsızlık, yangın, teknik arızalar, yol yardım vb. durumlarda devreye girebilir.

 

Zorunlu Trafik Sigortası ve Manevi Tazminat 

Trafik sigortası teminatları arasında, manevi tazminatlara ilişkin bir limit bulunmaz. Bu nedenle, manevi tazminatlarla ilgili durumlarda trafik sigortası devreye girmez.

Quick Sigorta Hakkında Bilgi Öğrenmek için daha önce yazdığımız blog yazısını okuyabilirsiniz.

 

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 3 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
2 Comments
  1. Ümit

    Quick sigortanın trafik sigortası fiyatları gerçekten çok uygun, ayrıca çekici hizmeti olması satın almamda ki en büyük etkiydi. Tavsiye ediyorum

  2. Saadettin

    İlk arabama quick sigortadan trafik ve kasko sigortası yaptırdım, fiyatları gayet uygundu.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir