Genel Sigorta Şirketleri

Quick Sigorta Hakkında

Temmuz 27, 2018

Quick Sigorta Hakkında

Quick Sigorta A.Ş.

Quick Sigorta halı denilince akla gelen en önemli üreticilerden biridir Gaziantep merkezli Erdemoğlu Holding yani Merinos halı. Aslında ilk başta Merinos sigorta olarak girişi yaptılar sigorta sektörüne daha sonra da hikayesi başladı. Hadi gelin hep birlikte Quick Sigorta’nın hikayesini dinleyelim.

Insurtech yani sigorta teknolojileri alanında Türkiye’de faaliyet gösteren yerli bir sigorta şirket girişimi olan Quick Sigorta, kasko, zorunlu trafik sigortası, konut sigortası, DASK, seyahat sağlık ve ferdi kaza sigortaları konusunda kullanıcılarına hizmet veriyor. Merinos halının kurucusu Mahmut Erdemoğlu ve Doğan Emeklilik’in kuruluş sürecinde imzası bulunan Ergo Sigorta ve HDI Sigorta’da yöneticilik yapmış Levent Uluçeçen ile birlikte 2015 yılında kurulan Quick Sigorta, operasyon süreçlerine 12 Mayıs 2017 tarihinde başladı.

Quıck-sigorta-2
Quıck-sigorta-2

Çekirdek Ekip

Quick sigorta şuan 30 kişilik profesyonel bir ekip ile yönetiliyor. Quick sigorta birbirleriyle entegre bir şekilde çalışan 3 ana sistem üzerine kurgulanmıştır. Sigortacılık operasyonlarının yönetildiği Core Sigortacılık Sistemi, müşterilerinin ve sigorta acentelerin poliçe düzenleyip satın aldıkları Quick Web Ekranı ve son olarak müşterilerin hasar süreçlerinin yönetildiği Hasar Yönetimi Sistemi bulunuyor.

Quick Sigorta A.Ş., şuanda dijital satış kanalı ve büyük bir sigorta acente organizasyonu ile Türkiye’de hayat dışındaki tüm branşlarda, Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko, Yangın Sigortası, Nakliyat Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası gibi ürünleriyle faaliyet göstermekte ve müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

%100 Yerli Sermayeli Sigorta Şirketi

Quick sigorta’nın kurulsam web sitesinden aldığımız bilgilere göre Quick Sigorta A.Ş., 50 Milyon TL sermaye ile kurulmuş, sermayesinin tamamı ödenmiş %100 Yerli sigorta şirketidir.

Hedefleri 750 bin sigorta poliçesi

Quick Sigorta kurulduğu günden itibaren 3 ay içinde 350 bin sigorta poliçesini satmayı ve yaklaşık 200 milyon TL sigorta primi üretmeyi başardı. Quick Sigorta’nın hedefi ise 2017 yılının sonunda 750 bin adet sigorta poliçesi satışı ve 450 milyon TL sigorta prim üretimidir.

Anında Sigorta

Quick sigorta’nın web adresi üzerinden anlık olarak sadece Quick Sigorta’dan teklif alabilir ve sigorta poliçenizi yaptırabilirsiniz. Dilerseniz bisigortaci.com üzerinden size en yakın Quick sigorta acentelerine ulaşabilir trafik sigortası, araç kasko gibi ürünler için sigorta teklifi alabilirsiniz.

Quick Sigorta’nın Reasürörleri

Her sigorta şirketinin Reasürörleri olduğu gibi Quick sigortanın’da çalıştığı Reasürörleri bulunmaktadır. Bunları kısaca tanıtmak gerekirse ;

Swiss Re

Swiss Re, Dünya’nın en büyük reasürans şirketlerinden biridir. Merkezi İsviçre’dedir.1863’de kurulmuşolup 30 ülkede hizmet vermektedir. A.M. Best verilerine göre 2015 yılında dünyada ilk sırada yeralmıştır.

GIC Re

GIC Re, 22 Kasım 1972’de kurulmuştur. Merkezi, dünyanın en büyük ekonomilerinden Hindistan’da yer almaktadır. Hindistan Devletine ait bir reasürans ve Sigorta Şirketidir. A.M. Best verilerine göre 2015 yılında dünyada 12. sırada yer almıştır. Ülkemizdeki DASK havuzunun da reasürörlerindendir.

Milli Reasürans

Türk sigorta piyasasının reasürans ihtiyacının yaklaşık %25’ini tek başına karşılamakta olan Milli Reasürans, Türkiye İş Bankası tarafından zorunlu reasürans sistemini işletmek üzere 26 Şubat 1929’da kurulmuş ve 19 Temmuz 1929 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Milli Reasürans, Türk sigorta piyasasında faaliyet göstermekte olan tek yerel reasürördür. Şirket, sektördeki yerli ve yabancı sermayeli tüm şirketlerin hemen hemen tüm branşlardaki reasürans anlaşmalarına katılmaktadır.

Quıck-sigorta
Quıck-sigorta

Quick Sigorta Adresi ve İletişim Bilgisi

Şirket İsmi: Quick Sigorta A.Ş.

Şirket Adresi: Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sk. No: 3 Kat:5 Maslak Sarıyer İstanbul

Telefon: 0850 755 1 755

Vergi Dairesi: Maslak V.D.

Vergi Numarası: 3450249570

Mersis Numarası: 0345024957000010

Ticaret Sicil Numarası: İstanbul 15195-5

Kaynak: Kurumsal Quick Sigorta

Görüntülenme: 418

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 6 Average: 3.8]

bisigortaci.com Blog Editörü
Bi Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir