Gezgin

Pazar Günü İstanbul’da Ne Yapsak ?

Temmuz 26, 2018 2 min read

Pazar Günü İstanbul’da Ne Yapsak ?

Okuma Süresi: 2 Dakika

1-)Galata Kulesi’nden İstanbul’u seyredin

İstanbul’a tepeden bakmanın keyfini yaşayabileceğiniz Galata Kulesi’ne çıkarken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Kulenin giriş ücreti 6.50 TL kalan para ile bi kahve içebilirsiniz.

galata-kulesi (1)

2-)İstanbul Modern’de sanat turu yapınGezgi

Güncel sanat etkinlikleri ve modern sanat tutkunlarının uğrak mekanı İstanbul Modern’de güncel sergileri gezmenin fiyatı 25 TL, öğrenci 14 TL Perşembe günü gezerseniz ise ücretsiz.

3-)Mandabatmaz’da Türk Kahve’si için

Sokağa taşan meşhur mekan Mandabatmaz’ın kahvesini içen bir daha başka yerde Türk kahvesi içemiyor. Telvesinin bol, lezzetinin şahane olduğu geleneksel lezzet Türk kahvesinin mekandaki fiyatı 5 TL.

eminonu-turu (1)
eminonu-turu (1)

4-)Emin önünde tekne turu

Eminönün’de seferleri olan şehir hatlar ile İstanbul boğazında eşsiz bir tur yapabilirsiniz. Boğaz turları kendi aralarında uzun boğaz turları ve kısa boğaz turları diye sınıflandırılıyor.

Eminönünde yapılan uzun boğaz tuları ;saat 10.35 de Eminönü kalkış ile başlayıp sırasıyla; Beşiktaş, Kanlıca, Sarıyer ve Rumeli Kavağı’na uğrayarak saat 12:20 gibi son yer olan Anadolu Kavağı’na demir atmaktadır. Anadolu Kavağı’nda gezip kaleye çıkıp tarihi güzellikleri tepeden izleyebilir ve taze, nefis balık ve midye çeşitlerinden yiyip harika bir gün geçirebilirsiniz. Unutmayın deniz suyunu dinlemek bile size çok iyi gelecek.

Kısa boğaz yaklaşık olarak 2 saat sürmekte, Eminönün’den kalkış ile başlar Ortaköy civarı dolaşır bir deniz havası alırsınız

ataturk-arboretumu
ataturk-arboretumu

5-)Atatürk Arboretumu

Buranın her mevsimi ayrı güzeldir. İsterseniz kışın yoğun kar yağışı altında gezin, isterseniz sonbaharda yapraklar dökülürken, isterseniz yazın gidin tercih tamamen sizin. Hafta sonu yeşilliğin içinde vakit geçirmek isterseniz, burası tam size göre 🙂

Hafta sonu: Öğrenci 5 TL. Normal 15 TL.

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir