Kısa Sağlık Bilgileri

Öksürüğü Önlemek İçin evde yapılabilecek 10 doğal karışım

Temmuz 20, 2018 3 min read

Öksürüğü Önlemek İçin evde yapılabilecek 10 doğal karışım

Okuma Süresi: 3 Dakika

Kış aylarının olmazsa olmazı Öksürüğü ne keser ? Kış aylarında öksürüğe ne iyi gelir. Biliyorsunuz ki hastalıkların ve özellikle de gribin en büyük belirtilerinden biri de öksürük. Boğaz şişmeleri durumunda veya bademcik şişmesinde de öksürük oluşabilir. Fakat bu durum için birçok karışım bulunmaktadır. Bu karışımları istersiniz sizler yapabilirsiniz ve isterseniz de dışarıdan temin edebilirsiniz. Şimdi sizlere öksürmeyi önlemek için yapılabilir 10 ev yapımı karışım ve karışım adlarını sunacağız. İşte sizin için hazırlamış olduğumuz bir kaç öksürük önleyici karışım ve isimleri.

1. Zencefil, Bal Ve Limon Karışımı: bu karışım sayesinde boğazınızı yumuşatabilir ve balgam söktürücü özelliği sayesinde oluşan balgamı kolayca dışarıya atabilirsiniz.

2. Limon İle Karıştırılmış Öksürük Önleyici Karışım: Öncelikle bu karışımda da zencefil kullanabilirsiniz. Çünkü zencefil hemen hemen her karışımda kullanılabilmektedir. Bal,zencefil ve limon kullanabileceğiniz bu karışım oldukça etkili olmakta olan öksürük karışımları arasında kendisine yer bulur. Karışımda kullanılan ürünler sayesinde içinde bulunduracak olduğu özel maddeler ile öksürük sökme yolunda birebir etken madde olabilmektedir.

3. Sarımsak, Limon Suyu, Bal Ve Soğan Karışımı: Bu karışım için kullanabileceğiniz ürünlerin zenginliği göz alıcı olmaktadır. Karışımda limon suyu, bal, soğan, sarımsak, zencefil ve elbette ki tarçın kullanabilirsiniz. Elde edilecek olan bu karışım türü en az öksürük konusu kadar ateşi bulunan bir kişinin üzerinde de büyük etki yaratır. Ateşi düşürür, kişinin üzerin de ki kırgınlığı ve halsizliği kısa zamanda ortadan kaldırır.

4. Bal, Karabiber Ve Süt Karışımı: Bu karışım da oldukça etkili olmaktadır ve boğazı yumuşatarak sorunu ortada kaldırmaya birebir olmaktadır.

5. Ihlamur Karışımı: Bu karışımda ıhlamur ile birlikte ayva yaprağı kullanmak sizin için çok daha iyi olacaktır. İki ürünü de bir ara karıştırarak elde edeceğiniz karışım sayesinde öksürük durumlarından kurtulabilirsiniz.

6. Zeytin Yağı Etkili Karışımı: Öncelikle bu karışımı içebilirsiniz. Fakat daha iyi bir kullanım yöntemi bulunmaktadır. Evvelinde belirli bir miktara sahip olan zeytinyağını ısıtın. Sonrasında ise karabiber ilave edin. Karabiberi içinde yakana kadar ısıtın. Sonrasında ki son işlemi ise karışımı biraz soğutarak bir bez içerisinde göğsünüze koyun.

7. Nişasta, Limon Suyu Ve Portakal Karışımı: Bu 3 ürünü karıştırarak öksürükten kurtulma yolunda iyi bir yolda ilerlersiniz.

8. Kekik Suyu Karışımı: Bu karışım daha çok bebekler için kullanılmaktadır.

9. Bal İçeren Bitkisel Çay: Karışımların yanı sıra evlerinizde bal içeren çaylar kullanabilir ya da bu ürünleri tarifleri ile kendiniz üretebilirsiniz.

10. Zencefil Çayı: Bu çay da öksürük durumlarında direk etkili olmaktadır. Kullanılması büyük tavsiye görmektedir.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 2 Average: 3.5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.