Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Mapfre Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir 10 Adımda İnceleyelim

Temmuz 27, 2018 4 min read

Mapfre Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir 10 Adımda İnceleyelim

Okuma Süresi: 4 Dakika

Mapfre Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir 10 Adımda İnceleyelim

Mapfre sigorta Türkiye’de ilk tamamlayıcı sağlık sigortasını çıkarmış sigorta şirklerinden birisidir. Mapfre sigorta; Tamamlayıcı sağlık sigortasına kendine özel olarak fark yok sigortası adını vererek sizin SGK kapsamında özel hastaneler de alacağınız hizmetin kalitesini yükseltmektedir ve Mapfre sigortanın anlaşmalı olduğu özel hastanelerden yararlanıp fark ücretini ödememenizi sağlar. Fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ile poliçenizde oluşturduğunuz özel limitleriniz dâhilin de istediğiniz sağlık hizmetinden faydalanabilmektesiniz. Hastanede ki tüm yapılacak işlemleriniz için hastane görevlileri sizin yerinize yapmaktadırlar.

tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Mapfre sigorta fark yok sağlık sigortası ile neler sunmaktadır? Detaylarına bakalım;

mapfre-tamamlayici-saglik-sigortasi
mapfre-tamamlayici-saglik-sigortasi

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ile isterseniz ayakta ve yatarak tedavi isterseniz yatarak tedavi olmak üzere seçim yapabilmektesiniz. Fark yok tamamlayıcı sağlık sigortasından sadece poliçede ismi yazan kişi yararlanabilmektedir. Poliçenin size sunduklarını teminatlara bakarak değerlendirelim;

 

tamamlayici-saglik-sigortasi (1)
tamamlayici-saglik-sigortasi (1)

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi teminatı sizin poliçenizi yaptırdığınızdan sonra meydana gelecek hastalıklarınız içindir. Yatarak tedavi teminatını kullanabilmeniz için hastanede en az 24 saat yatmanızı gerektiren durumlar olması gerekmektedir.

-Dâhili ve cerrahi yatışlarınız,

-Hayati tehlikeye sebep olabilecek acil sağlık giderleriniz,

-Küçük müdahaleler poliçenizde belirttiğiniz limitleriniz karşısında fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ile karşılanır.

Mapfre Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi teminatı sizin poliçenizi yaptırdığınızdan sonra meydana gelecek hastalıklarınız içindir.

-Tahlil,

-Doktor muayene gideriniz,

-Modern teşhis yöntemleri ile fizik tedavileriniz,

-Rehabilitasyon giderleriniz,

-Radyoloji giderleriniz poliçenizde belirttiğiniz limitleriniz karşısında fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ile karşılanır.

*Bu teminatlar dışında fark yok tamamlayıcı sağlık sigortanıza ek prim karşılığında ek teminatlar ekletebilirsiniz.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Primleri;

Mapfre Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Fark yok tamamlayıcı sağlık sigortasının primleri nasıl belirlenmektedir? Fark yok tamamlayıcı sağlık sigortasının primleri nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızın primleri belirlenirken dikkate alınan birkaç önemli nokta vardır. Bunlar sizin yaşadığınız il, yaşınız, cinsiyet, mesleğiniz, aktif bir şekilde çalışan olup olmadığınız ve seçmiş olduğunuz teminatlar sizin poliçe priminizi belirlemektedir.

Bilgilerinizi ilettikten sonra Mapfre sigortanın ekranlarına bilgilerinizin girişi yapılarak size özel tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı çıkmaktadır.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Aile İndirimi Var mıdır?

Mapfre sigortasının sizlere sunmuş olduğu fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ürününde aile indirimi bulunmamaktadır. Fakat SGK kapsamında bulunan eşinizi, çocuklarınızı Mapfre sigortanın size sunmuş olduğu fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı;

Fark yok tamamlayıcı sağlık sigortasını SGK’lı ve 60 yaşına kadar yaptırıp yararlanabilirsiniz. 14 günden büyük bebeklerinizi de fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına alabilmektesiniz.

Diğer sigorta şirketlerinden tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken çocuklarınızı tek başınıza sigortaya dâhil edemezken Mapfre sigortada çocuklarınızı tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabiliyorsunuz.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi;

Ömür boyu yenileme garantisi Mapfre sigorta ile nasıl elde edilir? Ömür boyu yenileme garantisi nedir?

Ömür boyu yenileme garantisine hak kazanmanız için Mapfre fark yok tamamlayıcı sağlık sigortasına 3 yıl boyunca sigortaya devam etmeniz gerekmektedir. 55 yaşından önce de tamamlayıcı sağlık sigortasına dâhil olmanız gerekmektedir. Ömür boyu yenileme garantisini kazanmanız için bir diğer gerekli olan da son 3 yıl içerisinde H/P oranının ortalaması %80in altında olmasıdır. Bu sonular itibariyle Mapfre sigorta tarafından değerlendirme alınarak ömür boyu yenileme şansınız değerlendirilmektedir.

fark-yok-ilac-karsilar-mi
fark-yok-ilac-karsilar-mi

Sürekli İlaç Kullanıyorum Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İlaçlarımı Karşılar mı?

Mapfre sigorta fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası kullanmış olduğunuz ilaçları fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası ne yazık ki karşılamamaktadır. Poliçede ilaç teminatı bulunmamaktadır.

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi;

Fark yok tamamlayıcı sağlık sigortasında SGK’ın size verdiği süreden başka bekleme süresi yoktur.

*Mapfre Sigortanın size özel sunmuş olduğu fark yok tamamlayıcı sağlık sigortası için hemen Bisigortaci.com sigortacılardan fiyat al, teminatlara bak, teklifleri karşılaştır.

*Sana özel Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatı için hemen tıkla.

*Sağlığını Erteleme, Özel Hastanelerden Yararlan!

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 3 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir