Konut Sigortası

Konut Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Sebep

Temmuz 21, 2018 2 min read

Konut Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Sebep

Okuma Süresi: 2 Dakika

Konut Sigortası Nedir ?

Konut sigortaları DASK teminatlarını aşan noktalarda meydana gelen tüm hasarları güvence altına alan özel paket sigorta poliçelerdir. Neden DASK yeterli değil ve konut sigortası yaptırmamız gerekir ?

1-) Konut sigortası, evinizi ve eşyalarınızı yangın, sel, su basması, patlama, yıldırım düşmesi, deprem, hırsızlık, terör eylemleri gibi durumların hepsinden korur ve meydana gelebilme olasılığı olan tüm hasarları güvence altına alır.

Konut sigortası ve yangın
Konut sigortası ve yangın

2-) Konut sigortalarında yangın teminatı standarttır. Çünkü yangın sadece sizin ihmalinizden kaynaklanmaz. Elektrik tesisatındaki bir arıza ya da komşunuzda başlayan yangının size sıçraması gibi sizden kaynaklanmayan durumlarda olabilir. Bu nedenle yangına karşı en güvenli tedbir konut sigortasıdır.

3-) Konut sigortası özellikle deprem durumunda DASK’ın karşılamadığı teminatları karşılar. Örneğin DASK eviniz için üst limit olarak 150 bin TL’lik bir miktarı karşılar. Ama evinizin değerinin 900 bin TL olduğunu düşünürsek buu durumda DASK yeterli olmayacak ve konut sigortanız devreye girerek ve kalan kısmı karşılayacaktır.

4-) Ayrıca deprem ve depremden kaynaklanan yangın, toprak kayması, patlama gibi tüm durumlar da garanti kapsamına dahildir. Ek olarak enkaz kaldırma da poliçenize dahil edebileceğiniz bir diğer seçenektir.

Konut sigortası ve teminatları
Konut sigortası ve teminatları

5-) Hırsızlık durumunda oluşacak maddi kayıplarınız da garanti altına alınabilir. Bunun için evinizdeki değerli tüm eşyalarınızı belirtmeniz gerekir. Konut sigortanız sayesinde hırsızlık sonucu meydana gelecek maddi kayıplarınızı telafi edebilirsiniz.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

6-) Konut sigortasının en önemli avantajlarından biri de olası bir hasar durumunda evinizin sabit tesisat masraflarını da karşılamasıdır. Sabit tesisatlar (elektrik, su, telefon, doğal gaz vb.) evinizin en önemli unsurlarıdır. Bu tesisatların da döşenmesi evdeki en maliyetli işlerden birisidir.

7-) Konut sigortanız sayesinde çilingir, elektrik, su vb. tamir ve acil durumlar için ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

😎 Yaşadığınız bölgenin iklim şartlarına bağlı olarak oluşacak fırtınanın meydana getirdiği hasarlar da konut sigortasının kapsamına girer.

9-) Eviniz dahilinde başınıza gelecek olası bir kazada vefat ya da sürekli sakatlık halinde belirtilen limitler dahilinde tazminat ödemesi yapılır.

Konut sigortası neleri kapsar
Konut sigortası neleri kapsar

10-) Konut sigortasının bir diğer avantajı da kiracılar için garanti sağlar. Kirada oturduğunuz ev için eşyalarınızı konut sigortasının garanti kapsamına alabilirsiniz. Böylece oluşabilecek olumsuz tüm durumlar için eşyalarınız sigorta güvencesinde olur.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 4 Average: 4.3]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir