Sağlık Bilgileri

Kış Aylarında Özellikle İçmeniz Gereken 10 Bitki Çayı

Temmuz 20, 2018 4 min read

Kış Aylarında Özellikle İçmeniz Gereken 10 Bitki Çayı

Okuma Süresi: 4 Dakika

Kış ayları bir çok hastalık ile baş etmemiz gereken bir ay olabiliyor. Hatta kış aylarının başlaması ile beraber ilk öksürüğümüz de hemen bitki çayları ile bu rahatsız eden duruma son vermek isteriz.Biliyorsunuz ki kış aylarına girildiği zaman bitkilerin insanlar üzerinde ki değeri artıyor. Çünkü bitkilerin içinde bulundurmakta olduğu özellikler kış aylarında insanları kötü etkenlerden koruyor. Gerek vücut sağlamlığını kazandırma gerekse vücudun ihtiyacı olan vitaminleri karşılaması bitkilerin insanlarda ki değerini arttırıyor. Şimdi gelin ve sizler için araştırmış olduğumuz Kış aylarından özellikle içmeniz gereken 10 bitki çayı türünü inceleyelim.

Kış Aylarında Sağlığınıza İyi Gelecek Bitki Çayları

1. Zencefil Yaprağı Çayı: Özellikle kış aylarında zencefil yaprağı çayı tüketilmesi insanları hastalıklara karşı daha dirençli hale getirmektedir. Bal ve limon ilave edilerek daha iyi bir karışım haline getirilebilir. Kış aylarında içmeniz gereken bitki çayları arasında ilk sırada gelir

zencefil çayı

2. Ekinezya Bitki Çayı: Bu çayın içerisinde daima iyi rol üstlenmekte olan karışım maddeleri bulunmaktadır. Bundan dolayı da boğaz ağrısına ve kuru öksürüğü geçirmekte büyük rol oynamaktadır.

Ekinezya bitki çayı

3. Yeşil Çay: İnsanların saçlarını ve cilt bakımlarını yakından ilgilendirmekte olan bir çay türüdür. Ayrıca yeşil çay birden fazla kanser türüyle savaşma yolunda büyük katkı sağlamaktadır.

Yeşil Çay

4. Siyah Çay : Evlerimizde genellikle tüketmekte olduğumuz siyah çay türü özellikle de kahve tutkunu olan insanlar için büyür bir tavsiye olmaktadır. Çünkü bu çay en az kahve kadar insanların enerjilerini yerine getirmektedir.

Siyah Çay

 

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

5.Kuşburnu Karışım Çayı: İnsanların formunu korumasına yardımcı olan ve vücudun bağışıklık sistemi güçlendirmeye yarıyor. Bundan dolayı da özellikle kış aylarında tüketilmesi gereken çaylar arasında kendisine yer buluyor. İçinde bulunduruyor olduğu C vitamininden dolayı insanların vazgeçilmezi olması gerekmektedir

Kuşburnu çayı

6. Melisa Çayı: İnsanların mutsuzluklarını ve yorgunluk hislerini tamamen ortadan kaldırmaya yarayan bir çay olmaktadır. Melisa çayının özellikle uyumadan evvel içilmesi uykuya daha erken dalınmasını ve uyku esnasında vücudun rahatlamasını sağlamaktadır. Ayrıca melisa çayını yaz aylarına girildiğinde soğuk bir şekilde tükete bilmeniz mümkün olmaktadır.

Melisa Çayı

7. Papatya Çayı: Kış aylarında insanların hastalıklardan korunabilmesinde çok büyük rol oynamaktadır. Ayrıca papatya çayı insanların sindirim sistemlerinde rahatlamaya yol açmaktadır. Bu çayı kış aylarında mutlaka tüketmelisiniz.

Papatya Çayı

8. Nane Çayı: Biliyorsunuz ki kış aylarında insanların en çok şikayet ettikleri sorunlardan biri de mide yanmaları olmaktadır. İşte bu çay sayesinde insanlar mide yanmalarından kurtulabilir ve rahatlatabilirler.

Nane Çayı Hakkında

9. Tarçın Çayı: İnsanların hastalandıktan sonra ki zorlu günlerini geçirmesine neden olan boğaz ağrılarının belki de en büyük ilacı olmaktadır.

Tarçın Çayı

10. Karahindiba Özel Bitki Çayı: İnsanların sindirim sistemlerine büyük yarar sağlayan bu çay türü vücut içerisinde ki kanın daima temizlenmesine de yarar sağlamaktadır.

Karahindiba Bitki Çayı

Kış ayında içilecek bitki çaylarını sizler paylaştık, ancak bunların öncesinde yine aile doktorunuza görünmekte fayda var. Eğer özel sağlık sigortanız var ise kış aylarında oluşacak hastane masraflarından da kurtulmuş olursunuz.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 4 Average: 3.3]

bisigortaci.com Blog Editörü
2 Comments
  1. çay makinesi

    güzel paylaşım için teşekkürler

    • Bisigortacı Asistanı

      Teşekkürler :)

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir