Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Temmuz 27, 2018 3 min read

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Okuma Süresi: 3 Dakika

Güneş Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Güneş Sigorta;

Güneş Sigorta’nın merkezi İstanbul’da olmakla beraber yaklaşık 60 yıldır faaliyet göstermekte olan bir şirkettir. Güneş Sigorta müşteri odaklı çalışan sigorta şirketidir. Poliçelerinizi sizin istediğiniz üzere düzenler ve size sunar.

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olarak adlandırdığı sağlık ürününü detaylıca incelemeye geçelim;

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

SGK anlaşması olan yüksek kalitedeki hastanelerde muayene olduğunuz durumda aradaki fark ücretinizi ödeyen Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sizin iyi bir şekilde muayene olmanızı sağlamaktadır.

Sigorta poliçenizi yaptırdığınız zaman Türkiye saati ile öğlen 12:00 de poliçeniz başlar, yine poliçe de belirtilen tarihte öğlen 12:00 de poliçeniz biter.

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bekleme Süresi;

Yatarak tedavi giderleri için rahatsızlığın ani veya kaza sonucu olarak ortaya çıkmasına bakılmadan sigorta poliçenizin başlangıç tarihinden itibaren 30 gün süre ile kapsam dışında kalmaktadır.

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Aile İndirimi Var mı?

Güneşim tamamlayıcı sağlık sigortasında aile indirimi söz konusudur.

Güneşim tamamlayıcı sağlık sigortasında aile bireylerinden en az 2 veya daha kişinin sigortalı olması durumunda Güneş Sigorta poliçenize %10 indirim uygulayacaktır.

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları ;

günesim-sigorta
günesim-sigorta

Yatarak Tedavi Teminatı

Güneşim tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavi teminatı poliçeniz oluştuktan sonra ortaya çıkan hastalıklarınız için size sağlık hizmetleri sunar. Yatarak tedavi teminatından yararlanabileceğimiz şartlara bakalım;

-Cerrahi ve dahili yatışlar

-Yoğun bakım

-Kemoterapi

-Radyoterapi

-Diyaliz

-Özellikli tıbbi malzemeler (ameliyat sırasında kullanılan tıbbi malzemeler)

-Koroner anjiografi giderleri ile sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık giderleri ve küçük müdahale giderlerinin poliçe özel ve genel şartları çerçevesinde karşılanmasını kapmaktadır.

-Standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleriniz de bu teminattan karşılanmaktadır.

Poliçe dönemi içinde oluşabilecek tüm ameliyat malzemeleri poliçe üzerinde belirtilen yıllık limit dahilinde ödenir.

Yatarak tedavi giderleri devam ederken poliçenin bitmesi ve yenilenmemesi durumunda ilgili

tüm masraflar poliçe bitiş tarihinden itibaren 10 gün süreyle poliçe özel ve genel şartları doğrultusunda teminat kapsamında olacaktır.

Ayakta + Yatarak Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi teminatını kullanabilmeniz için Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının SGK anlaşmalı olduğu kurumlarda yine SGK anlaşmalı doktora muayeneniz sonucunda bu teminattan yararlanabilmektesiniz.

-Doktor muayene

-Laboratuvar hizmetleri

-Görüntüleme ve ileri tanı yöntemleri

-Fizik tedavi giderlerinizi ayakta tedavi teminatınız karşılayacaktır.

günesim-sigorta-paket
günesim-sigorta-paket

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Diş Paketi Hediye

Güneş sigortanın belirlemiş olduğu sağlık kurumlarından yılda bir defa ücretsiz olarak diş röntgeni, diş taşı temizliği ve diş hekimi muayenesi işlemlerini içeren bir diş paketi hizmetini de size sunmaktadır.

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Aşı ve İlaçları Karşılar mı?

Güneşim tamamlayıcı sağlık sigortası tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ilaçları ve aşıları karşılamamaktadır. Bu nedenle anlaşmalı özel sağlık kurumlarında SGK kapsamında muayene olduğunuz durumlarda ilaçlarınızı Güneşim tamamlayıcı sağlık sigortanız karşılamayacaktır.

günesim-sigorta-ilac
günesim-sigorta-ilac

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüm Hastalıkları Karşılar mı?

Güneşim tamamlayıcı sağlık sigortası sizin sadece tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırdığınızdan sonra yani poliçe tarihiniz den sonra ortaya çıkacak olan hastalıklarınızı güvence altına alarak poliçe sonrası hastalıklar için teminat verir.

Örneğin şu an şeker hastalığınız var ve hastane giderleriniz çok fazla olmasından dolayı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsunuz. Şirketler size tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı çıkarsalar bile şeker hastalığınız önceden gelen hastalık olduğundan dolayı poliçe kapsamı dışında kalacaktır.

Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi;

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı 3 yıl boyunca Güneş Sigorta’dan yenilemeniz durumda 4. Yılın başında değerlendirilmeye alınıyorsunuz. Güneş Sigortanın belirlemiş olduğu şartlara bakılarak Hasar prim oranınıza göre ömür boyu yenileme garantisine hak kazanma şansınız vardır.

Sorular ile birlikte Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını poliçe kapsamına göre detaylandırdık. Güneş Sigortanın size özel sunacağı tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatını görmek için formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Sağlığınızı ertelemeyin özel hastanelerde muayene olmak için geç kalmayın. Sağlığınızı Güneş Sigorta ile güvence altına alın. Anlaşmalı özel hastanelerde muayenenizi başlatın.

Görüntülenme: 103

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir