Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Groupama Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Temmuz 27, 2018 4 min read

Groupama Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Okuma Süresi: 4 Dakika

Groupama Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Groupama Sigorta;

Groupama Sigorta 1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde olan Başak Sigorta unvanı ile kurulmuştur.2009 yılında ise Groupama Sigorta ismini alarak sigorta sektörüne devam etmiştir. Groupama Sigortanın genel merkezi İstanbul’ dadır.

Groupama; Fransa dışında, İtalya, Portekiz, Slovakya, Türkiye, Yunanistan, Macaristan,Romanya,Bulgaristan, Çin Vietnam, Tunus olmak üzere 11 ülkede faaliyet göstermektedir.

Groupama Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Groupama Sigorta herkesi için sağlık sigortası adı altında oluşturduğu tamamlayıcı sağlık sigortasını her bireye sunmaktadır. Groupama tamamlayıcı sağlık sigortası ile Groupama Sigortanın anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında fark ücreti ödemeden yararlanabilmektesiniz. Detaylı olarak Groupama Sigortayı inceleyelim;

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Aralığı

Groupama Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından kaç yaşına kadar yararlanma imkanı vardır?

Groupama Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını alabilmek için 0-60 yaş aralığında olmanız gerekmektedir. 60 yaş üstü iseniz ve ilk defa tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız sizin için bu imkansız olacaktır.

Bu nedenle yaş ilerlemesi olmadan ve hastalıklar sizi bulmadan tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırıp özel hastanelerde fark ücreti ödemeden muayenelerinize başlayın.

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Plan Seçenekleri Nelerdir?

Groupama Sigortanın tamamlayıcı sağlık sigortası ürününün teminatları ve HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının özellikleri;

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında yatarak tedavilerinizi karşılayan ve yatarak + ayakta tedavilerinizi karşılayan 2 farklı seçenek vardır.

yatarak-tedavi
yatarak-tedavi

Yatarak Tedavi Teminatı;

Yatarak tedavi teminatını SGK anlaşmalı özel hastanelerde sizin yararlanacağınız ve en az 24 saat yatışınız olması durumunu karşılar. Peki yatarak tedavi teminatı neleri karşılar;

-Ambulans hizmeti

-Küçük müdahale giderleri

-Koroner anjiyografi

-Yoğun bakım

-Dahili ve cerrahi yatış

-Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz

-Standart tek kişilik odanız, yemek ve bir kişi olmak koşulu ile refakatçi gideriniz

-HİSS Chek-up hizmeti; Bu hizmeti 2 yılda bir vermektedir.

ayakta-tedavi
ayakta-tedavi

Ayakta Tedavi Teminatı;

Ayakta tedavi teminatını yatarak tedavi teminatı ile birlikte alabilirsiniz.

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi teminatı planı için özel anlaşma yapılan tüm Sağlık kurumlarında %100’ü karşılanan yılda 10 vaka hakkı sunmaktadır.

Yatarak tedavi teminatının hangi hizmetleri karşıladığına bakmıştık onun yanında ayakta tedavinin karşılamış olduğu hizmetlere bakalım;

-Fizik tedavi ve rehabilitasyon

-Doktor muayene

-Görüntüleme ve tanı giderleriniz

-Laboratuvar hizmetleriniz

-Ambulans hizmeti

-Modern teşhis yöntemleri

Tüm bu işlemlere ilişkili olan işlemlerde 1 adet olarak değerlendirmeye alınmaktadır.

Groupama Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yatarak tedavi teminatı ve yatarak + ayakta tedavinin yanı sıra ek prim karşılığında ek teminatlar da poliçenize ekleme yaptırabilmektesiniz.

Ek teminatlar;

-Acil ilaçlarınızın gönderilmesi

-Konaklama yapmanız durumu ve fazlası

-Tedavi sonrasında eve dönüşünüz

-Tıbbi bilgi danışmanlık

-Ambulans hizmeti

Groupama Sigortadan tamamlayıcı sağlık sigortasını almanız durumunda ek teminatlar dan ekleme yaptığınız zaman poliçeniz kapsamında 7-24 yararlanabiliyorsunuz.

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Aile İndirimi Var mıdır?

Birçok tamamlayıcı sağlık sigortasında aile indirimi bulunmaktadır.Fakat Groupama Sigorta size aile indirimi sunar. Aile indirimi avantajınız bulunur yani aynı poliçe içerisinde anne, baba, çocuklardan oluşan aile bireyleri için %5 indirim uygulanır.

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Çocukları Tek Başına Dahil Edebiliyor muyuz?

Çocukları Groupama tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına almak için yaşa bağlı yanlarında aile bireyi olmasına gerek olmadan 0-18 yaş arasındaki çocuklarınızı tek başına Groupama tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına alabiliyorsunuz.

Yani Groupama Sigorta da çocuk yaş sınırı uygulaması yoktur.

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastalıklarını Karşılar?

Groupama Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizi yaptırdığınız tarihten sonra oluşan hastalıklarınız için geçerli olacaktır.

Daha önceden varolan bir hastalığınızı karşılaması söz konusu değildir. Bu nedenle sağlık sigortasının önemini buradan anlayabiliriz. Kendi sağlığımız çocuklarımızın sağlığı ve yakınlarımızın sağlığı riske atmaya gelmez. Ne olursa olsun şuan zaten hastaneye gitmiyorum hiçbir durumum söz konusu değil diyerek sağlık sigortanızı ertelememeniz gerekiyor. Hastalık meydana geldiğin de hepimiz devlet hastanelerinde randevu bakmaya başlarız. Ama hemen randevu bulmakta oldukça zorlanıyoruz. Randevu almak aynı dert sonuçları beklemek ayrı dert oluyor hepimiz için. O yüzden sağlığımızı her şeyden önce düşünerek teminatlar kapsamında garanti altına almamız gerekir.

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

3 yıl boyunca Groupama Sigortadan tamamlayıcı sağlık sigortanızı devam ettirdiğiniz takdirde ortalama hasar-prim oranınıza bakılır ve bu oran %80 altında ise risk değerlendirmesi ile ömür boyu yenileme güvencesi almaya hak kazanabilirsiniz. Ömür boyu sağlığınızı güvence altına alarak SGK anlaşmalı hastanelerde muayene olabilirsiniz.

HİSS Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

groupama tamamlayıcı sağlık sigortası

Groupama Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini belirlerken kişinin yaşadığı il, sigorta kapsamına alınacak kişinin hasar-prim oranı, yaşı, her hangi bir hastalığı var mıdır, hastalık belirtileri ve risklerine bakarak tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini belirlemektedir.

Sizde kendinize özel Groupama Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatını görmek için ve teminatları değerlendirmek için formu doldurabilir veya 0212 709 78 56 nolu numaramızdan bize ulaşabilirsiniz .

Sağlığınızı tamamlayıcı sağlık sigortasına bırakın.

Görüntülenme: 139

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir