En Uygun Kasko Sigortası İçin Yol Haritası - BiSigortacı Blog
Genel Kasko Sigortası

En Uygun Kasko Sigortası İçin Yol Haritası

Temmuz 27, 2018

En Uygun Kasko Sigortası İçin Yol Haritası

En Uygun Kasko Sigortası İçin Yol Haritası

Kasko sigortası nedir? Neden kasko sigortası yaptırmalıyım? Kasko sigortası yaptırabilmek için ne yapmam gerekir? Gibi sorularınız var ise bu yazımızda size en uygun kasko sigortası için yol haritası çıkardık.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası; araç sigortalarının, yaptırması zorunlu olmayan türüdür. Genel kapsamıyla kasko sigortası bir kaza sonucu sigortalı kişiye ait aracın hasarlarını teminatlar dahilinde karşılar.

Kasko sigortasının da türleri bulunmaktadır. Genişletilmiş kasko, dar kasko, tam kasko türlerin farklı teminatları ve kapsam alanları vardır. Kasko sigortasının ek sözleşmeler ile tazminat ödediği alanlar genişletilebilir. Örneğin, aracınızın çalınması, anahtarının kaybolması, kötü niyetli kişiler tarafından zarar verilmesi, yanması gibi durumlar ek teminatlar yoluyla eklenebilir. Tabiki eklenen teminatlar kasko poliçenizin primini etkileyecektir.

Kasko Sigortası Başlangıcı ve Bildirim Süreleri

Kasko sigortası, ödemenin yapıldığı gün başlar. Bu sebeple poliçe taksit ile ödenecekse, ilk taksitin ödendiği gün sigorta aktif hale gelir. Kasko sigortası alındığı gün saat 12.00’de başlar ve bir sene sonra aynı gün saat 12.00’de biter. Kasko poliçeniz, aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

Kasko sigortasını yaptıran kişi, poliçesinde bulunan ve teminatlarla kapsam altına alınan aracında, hasar oluştuğu günden itibaren 5 iş günü içerisinde, poliçeyi aldığı sigorta şirketine bildirmesi gerekir. Hasar oluştuktan sonra, hasar ile ilgili belgeler sigorta şirketine ulaştırılmalı ve sigorta şirketi hasar ile ilgili belgelere ulaştıktan sonra 15 iş günü içerisinde hasar ve tazminat miktarını sigortalı kişiye bildirmelidir.

kasko-hasar
kasko-hasar

Kasko Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kasko sigortası alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır. Bunlardan ilki kasko poliçenizin içerdiği teminatlar, diğeri ise kasko poliçenizi yaptırdığınız sigorta şirketidir. Dikkat etmeniz gereken teminatlar bulunur ve hasar oluştuğu durumda ortaya çıkan masrafları, tazminat ödemeleri ile karşılayarak güvence altına alır. Burada diğer bir konu olan sigorta şirketi seçimi önem kazanıyor. Çünkü sigorta şirketlerinin poliçe kapsamında üstlendiği risklerin gerçekleşmesi durumunda şirketin size yapacağı tazminat ödemesinin süresi ve ödeme yapma kolaylığı sizin için oldukça önemli hale gelecektir. Bu sebeplerden dolayı kasko sigortası yaptırırken sigorta uzmanınız tarafından size sunulan fiyat ve sigorta şirketi tekliflerini inceleyerek karar vermelisiniz. Uzman aracılar burada devreye girer ve gerekli bilgileri, merak ettiğiniz soruları sizin için cevaplar. Bu sayede aracınız teminatlar kapsamında olan herhangi bir kaza sonucu hasar gördüğünde mağdur olmazsınız ve düşük fiyatlara büyük riskleri sigortalatmış olursunuz.

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyım?

  • -Kaza durumunda kendi risklerinizi güvence altına almak için,
  • -Trafik sigortası kapsamı dışındaki durumları kapsadığı için,
  • -Sizin kontrolünüz dışında oluşan yangın, hırsızlık, deprem gibi riskleri de teminat altına alabilmeniz için.
kasko-1
kasko-1

Kasko Sigortası En Kolay Nasıl Alınır?

Kasko sigortanızı almak için sigorta satış yöntemi olan sigorta aracılarını yani sigorta uzmanlarını bulmanız gereklidir. Sigorta sektöründe bulunan tüm sigorta şirketleri aracılar yoluyla satış yapar. Bu sebeple kendinize en yakın ya da en güvenilir sigorta aracısını bulmanız ve tüm sigortalarınız hakkında onlarla iletişime geçmeniz en doğrusudur. Burada devreye biz giriyoruz. Size bu konuda yardımcı olmak ve sizi sigorta aracıları ile çok kolay bir şekilde buluşturmak adına bi’sigortaci.com adresimize girmeniz yeterli olacaktır. Sonrası tamamen siz ve sigortacınız arasında kolay bir iletişim ile gerçekleşebilir.

En Uygun Kasko Sigortası Fiyat ve Şirket Karşılaştırması

Sizinde kafanızda kasko sigortamı nereden yaptırmalıyım sorusu mu var? İşte bu durumda dikkate alınacak birkaç şey bulunuyor. İlk olarak kasko için teklif aldığınız şirketlerin verdikleri fiyatlara bakın. Tabiki ekonomik durumunuzu da düşünerek hangi aralıkta fiyat istediğinizi bulduktan sonra bu fiyatlarda teklif vermiş şirketler içinden öncelikle poliçedeki teminatlar ve sonrasında şirketin güvenilirliğine bakarak kararınızı verebilirsiniz.

Kasko Yaptırmak İçin Hangi Bilgilerim Gerekli?

Kasko poliçesi yaptırmak için aracınıza ait trafik tescil belgesine yani araç ruhsat belgesine sahip olmalısınız. Aynı zamanda kaskoya sahip olacak aracın plakası, modeli, markası, yaşı gibi araç ile ilgili bilgilerde sigorta uzmanına vermeniz gereken bilgiler arasındadır. Bu bilgiler sizden alındıktan sonra sigorta şirketleri tarafından kasko teklifiniz hazırlanır. Kasko sigortası almak isteyen kişi tarafından teklif onaylandıktan sonra kasko poliçeniz düzenlenecektir.

Kasko sigortası yaptırmaya karar verdiyseniz, hemen bi’sigortaci.com adresine girin ve sigorta uzmanınızla buluşun. Kasko sigortasına sahip olmanız işte bu kadar kolay.

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 2 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Bi Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir