Kasko Sigortası

En Uygun Kasko En Ucuz Olanı Mı?

Ağustos 26, 2019 4 min read

En Uygun Kasko En Ucuz Olanı Mı?

Okuma Süresi: 4 Dakika

En uygun kasko tabiri araç sahiplerinin zihninde ilk olarak „prim ödemesi en düşük” kasko olarak canlanıyor. Ancak “en uygun” ifadesi çok daha uzun vadede ve kapsamlı olarak değerlendirilmeli. Zira araç sahiplerinin güncel masrafları kısmak adına, düşük primli kasko sigortası poliçeleri arasından tercih yapmaları, ilerleyen dönemde ortaya çıkacak daha büyük maliyetleri riske etmek anlamına gelebilir.

https://www.bisigortaci.com/arac-kasko-sigortasi/
Kasko Sigortası Teklifi

Kasko sigortalarında kapsam ve teminatlar arttıkça, ödediğini prim tutarı da artıyor. Ancak kapsam ve teminatların genişlemesi demek, aracınızın daha fazla durumda, daha fazla güvence altına olması demek. Hatta ferdi kaza sigortası gibi seçenekler sayesinde sadece aracınız değil sizin için de en uygun kasko sigortasını yaptırabilirsiniz.

Teminat ve kapsam dışında en uygun kasko için tercih yaparken poliçe prim tutarları arasında sırlama yapmak yine de gerekli olabilir. Zira sigorta şirketleri bazı dönemlerde kampanya ve indirimlerle rakiplerine göre daha uygun şartlarda kasko poliçeleri sunabilmektedir. Bu noktada kasko poliçeleri arasından en uygun kasko tercihi yaparken, poliçenin detayları konusunda emin olduktan sonra, prim tutarına bağlı olarak tercihinizin son halini şekillendirebilirsiniz.

En uygun kasko

En Uygun Kasko Poliçesi Seçilirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

 • Sigorta poliçesi düzenlenirken baz alınan “araç kasko bedelinin” doğru olduğundan emin olun
 • Sigorta şirketleri arasında seçim yapmak durumunda kalırsanız, yapacağınız araştırmalar neticesinde müşteri memnuniyetini ön planda tutanları belirleyin.
 • Aracınızın aldığı hasar kasko poliçesi kapsamında karşılanacak olsa dahi; kasko poliçesine tabi aracınızla geçirdiğiniz kaza sonucunda, aracınız çalışmaz durumda ise şirketin size geçici süreyle bir araç tahsis edip etmeyeceğini net olarak öğrenin
 • En uygun kasko poliçesi olarak belirleyip, satın alma işlemini gerçekleştirmeden şirketin yetkili servis ağı konusunda detaylı bilgi edinin
 • Yaralanmalı trafik kazaları sonucunda kasko şirketi tarafından sağlık giderlerinizin ne oranda, hangi süreler içerisinde karşılanacağını bilin ki sağlık harcamalarını planlarken hazırlıksız yakalanmayın.
 • Poliçenizin teminat altına aldığı hasarlar arasında akaryakıt kullanımının hatalı olması durumunun yer alıp almadığını öğrenin
 • Eğer deprem bölgesinde veya sel ve sele bağlı doğal afetlerin sıklıkla yaşandığı bir bölgede araç kullanıyorsanız, bu nedenlerle doğacak hasarların kapsama alınıp alınmadığını soruşturun

En Uygun Kasko Poliçesi Teklifleri Seçilirken Prim Tutarlarıyla Birlikte Ödeme Koşullarına da Dikkat Edin

En Hesaplı Kasko

Aracınız ve kendiniz için en uygun kasko poliçesini seçerken dikkat edilmesi gereken teknik detayları yukarıda listeledik. Ancak konu herhangi bir şeyin en uygunnu seçmek olduğunda, sadece içerik ve özelliklerin durumu yeterli kriter olmayabiliyor. Özellikle uzun süreli fayda sağlayacak bu tip satın almalarda, ödeme koşullarının da detaylı olarak bilinmesi önemli. Ödemelerle ilgili bilgiler tam olarak öğrenildikten sonra artık poliçeyi satın almak için aklınızda bir soru işareti kalmayacaktır.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/
 • Taksit, indirim, esnek ödeme koşulları ve kampanyalar hakkında bilgi alın
 • Kasko sigortası için prim ödemeleri oldukça önemlidir. Ancak elinizde olmayan durumlardan dolayı prim ödemelerini geciktirme ihtimali her zaman mevcuttur. Bu noktada, şayet böyle bir gecikme veya aksama olması durumunda nasıl bir yaptırımla karşı karşıya kalabileceğinizi de öğrenmek önemli olabilir.
 • En uygun kasko poliçe şartlarını seçmiş dahi olsanız, fiyatlandırma konusunda da bütçenizi zorlamayan seçenekleri değerlendirin. Aksi halde yukarıda bahsi geçen yaptırımlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
 • Eğer yeni satın alınmış bir araç için en uygun kasko poliçesini arıyorsanız, araçla ilgili kasko değer teminat süresini tam olarak öğrenmek isteyebilirsiniz.

 

En Uygun Kasko Seçimi Yaparken Hasarsızlık İndirimine Dikkat!

Kasko poliçesi için sigorta şirketi ile görüşmeler yaparken ya da farklı kaynaklardan poliçe hakkında bilgi alırken sorulması gereken bir soru daha var.

Kasko Sigortasının Teminatları

Kasko hasarsızlık indirimini bozan/bozmayan durumlar nelerdir?

Yıllar geçtikçe ilk ödenen prim tutarı üzerinden yüzde 70’Lere varan indirimler elde etmenizi sağlayacak hasarsızlık indiriminin, hangi şartlarda nasıl bozulduğunu veya korunduğunu öğrenerek, birtakım küçük hasarları kasko kapsamı dışında, özel olarak onarmak isteyebilirsiniz.

En uygun poliçe seçimini yaparken, internetin nimetlerinden faydalanarak; Tamoniki’nin hazırlamış olduğu online filtreleme hizmetini kullanabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen kriterleri kolaylıkla filtreleyerek, kendinize en uygun teklifleri almanızı sağlayan bu sistem, en uygun poliçe arayışınızda vakit kazandıracak. Ayrıca farklı seçenekleri, kısa sürede değerlendirme şansı yakalayarak kampanya, indirim ve özel paket şanslarından anında faydalanabileceksiniz.

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
5 Comments
 1. Bahar

  Bu en ucuz kaskolar dan sanırım herkes çekti:)

 2. Emrah

  Tesekkurler

 3. Ali ÇAĞLAR

  En ucuz kasko daha sonra hayatınızın en pahalı sigortası olabilir aman dikkat

 4. Numan

  Valla ucuz kaskolardan çok çektim zamanında. Bilgilendirici yazı için teşekkürler

 5. Semra S.

  EN uygun kaskonun, en ucuz kasko olmadığını öğrendiğim iyi oldu 👍🏼 Teşekkürler

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir