Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi ?

Temmuz 26, 2018 6 min read

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi ?

Okuma Süresi: 6 Dakika

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hangisi? Hangi ürün istediğiniz teminatları karşılayacak? Daha önce kendinize sağlık sigortası yaptırmadıysanız ve çok az bilginiz varsa, bu konu da kararsız ve eksik bilgide olduğunuzu düşünüyorsanız aklınızdaki sorulara bu yazımızda bulacaksınız

Öncelikle Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası?

-Tamamlayıcı sağlık sigortasınız özel hastanelere gittiğiniz zaman sizin fark ücreti ödememenizi sağlayan sigorta türüdür. SGK’lısınız ve bu durumda seçeceğiniz sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu özel hastanelerdeki fark ücretiniz karşılanır. Yani daha ayrıntılı anlatmak gerekirse de özel hastanelere gittiğiniz zaman bir kısmını SGK karşılar, fakat aldığınız hizmetin bedeli SGK’nın karşıladığı bedelin üstüne çıktığı durum olursa da buna fark ücreti adı verilir ve bu fark ücretini de tamamlayıcı sağlık sigortası karşılamaktandır.

-Özel sağlık sigortaları genelde özel hastanelerde ayakta tedavi bedelinin %80 ini öderken, tamamlayıcı sağlık sigortası %100’ü karşılamaktadır.

tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

İki ayrı poliçe kapsamı bulunmakta;

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

-Yatarak Tedaviler

-Hem Yatarak Hem Ayakta Tedavilerdir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında En Çok Merak Edilenler

Tüm hastalıklarım karşılanır mı? Poliçe öncesi ve poliçe sonrası rahatsızlıklar

Hiç bir tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi; poliçe öncesinde geçirdiğiniz kronik hastalıklarınızı karşılamaz.Örneğin sizin kalp hastalığınız var ve siz poliçe yaptırmadan ortaya çıktı. Bu durumda tamamlayıcı sağlık poliçenizi yaptırırken sigorta şirketi kalp hastalığını kapsam dışı tutacaktır. Sigortanın önemini bir kez daha buradan anlayıp, sağlığınızı ertelemeden tamamlayıcı sağlık sigortanızı hastalıklara yakalanmadan yaptırmalısınız.

tamamlayici-saglık-sigortasi-2 (3)
tamamlayici-saglık-sigortasi-2 (3)

Hamileyken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir Miyim?

Doğum masraflarım sigortadan karşılansın özel hastaneden hizmet almalıyım diye düşünüyorsanız eğer ki hamile kalmadan önce tamamlayıcı sağlık sigortanız bulunmalıdır. Yani hamile kalmadan planlı olacak şekilde sizin doğum teminatlarını araştırmanız gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatından yararlanmanız için hamile kalmadan önce 12 ay önce den sizin poliçenizi yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde hamile olduğunuzu öğrendiniz ve doğum teminatında yararlanmak için tamamlayıcı sağlık poliçesi için fiyat bakıyorsunuz, şirket bu durumda size doğum teminatı vermeyecektir.

Almak istediğiniz en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası için şimdi en iyi hastaneleri, en iyi şirketleri, indirimleri ve detaylı teminatlara bakalım;

anadolu-sigorta-tamamlayici-saglik-sigortasi
anadolu-sigorta-tamamlayici-saglik-sigortasi

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası;

Anadolu sigortanın sunmuş olduğu ürününü incelediğimizde A ve B tipi olmak üzere 2 çeşit anlaşmalı kurum ağı bulunmaktadır. İki ağda da birçok hastane seçeneği sunulmuştur. Tüm hastanelere Anadolu sigortanın web sayfasından inceleyebilirsiniz.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını tercih ettiğiniz zaman poliçenizin başlangıç tarihinden itibaren ortaya çıkacak hastalıklarınıza ait olan muayene giderleriniz, tedavi giderleriniz, poliçede belirtilen teminatların içeriklerini karşılar.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında; KVC, Kardiyoloji ve Onkoloji branşlarında anlaşmaları bulunan belli başlı hastaneler vardır. Bunlar:

-Bayındır Hastanesi İçerenköy

-Bayındır Hastanesi Söğütözü

– Liv Hospital Ulus

-Hisar Intercontinental Hospital’dır. Bu hastanelerde KVC, Kardiyoloji ve Onkoloji branşlarındayararlanabiliyorsunuz.

İlk kez Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile , tüp bebek giderleri karşılanmaya başlamıştır.

Teminatı poliçenize dahil ettiğiniz zaman, SGK’nın tüp bebek tedavisi ödeme şartları doğrultusunda 1 yıllık poliçe sürebiz boyunca geçerli olacaktır. Ayrıca ek teminat olarak ekleme yaptığınız için ek teminat prime yansıyacaktır.

Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasının bir diğer güzel yanına da sünnet ile ilgili giderleri de anlaşmalı olduğu kurumlardan karşılar. Bunlar Medical Park ve Liv Hospital grubuna bağlı hastaneler dışında yer alan tüm anlaşmalı kurumlardır.

allianz-tamlayici-saglik-sigortasi
allianz-tamlayici-saglik-sigortasi
tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Allianz Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan 15 günlük ile 55 yaş aralığındaki kişiler yararlanabilir.

15 günlük ile 5 yaş arası çocuklar en az bir ebeveynin de sigortalanması durumunda sigortalanabilirler. 6 ile 17 yaş arası çocukların ebeveynleri olmadan, tek başına sigortalanma talepleri olur ise, sigorta ettiren 18 yaş ve üzeri olur ise talep değerlendirilmektedir.

Farklı network seçenekleri sunarak sağlık sigortanızı uygun hale getirmektedir.

Turuncu+ Network: Allianz Turuncu+ Network’ü Bu süreçte tedavileriniz boyunuzca daha kapsamlı kurumlardan yararlanmak istediğiniz zaman bu Network’ü seçebiliyorsunuz.

Turuncu Network: Poliçenizi içeriğinden ziyade daha uygun hale getirmek istediğiniz zaman bu Network’ü yararlanabilirsiniz. Turuncu Network Allianz’ın ürüne özel yapmış olduğu SGK ile tüm branşlarda anlaşmasının olduğu kurumları da kapsar.

Allianz’da ömür boyu yenileme garantisine hak kazanma şansınız da vardır. Ömür boyu yenileme garantisine hak kazandığınız zaman poliçenize ek prim yansıması olmamaktadır.

Allianz tamamlaycı sağlık sigortası ile poliçenize doğum teminatı da ek teminat olarak ekleyebiliyorsunuz. Fakat giderlerinizin de karşılanması için 12 ay bekleme süreniz bulunmaktadır. Yani 12 ay önce den yaptırmış olduğunuz poliçenizde doğum teminatı bulunduğu zaman doğum giderleriniz de yararlanabiliyorsunuz. Bunun için de ayakta tedavi teminatını poliçenize eklemeniz gerekmektedir. Çünkü ayakta tedavi teminatını almadan doğum teminatını kullanamazsınız.

mapfre-tamamlayici-saglik-sigortasi
mapfre-tamamlayici-saglik-sigortasi

Mapfre Sigorta Fark Yok Sigortası

SGK’lı olan kişiler ve 60 yaşını geçmemiş kişiler bu üründen yararlanabilir. Poliçe Özel Şartlarınız doğrultusunda poliçe kapsamında tutulan tedavileriniz için SGK kapsamında ve yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olduğunuz 12 TL dışında bir ödemeniz yoktur.

Ayakta Tedavi Teminatı: Ayakta Tedavi teminatı aldığınızda zaman tedavi giderleriniz de poliçede belirtilen limitler de karşılanır. Poliçe başlangıç tarihinden itibaren gerçekleşen rahatsızlıklarınıza ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji,modern teşhis yöntemleri ile fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamındadır.

İlaç ve aşı giderleri poliçe de teminat kapsamı dışındadır.

Yatarak Tedavi Teminatı: Poliçe başlangıç tarihinden itibaren gerçekleşen rahatsızlıklarınıza ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dâhili ve cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri ve küçük müdahaleler yatarak tedavi teminatı ile karşılanır.

axa-sagligim-tamam-sigortasi
axa-sagligim-tamam-sigortasi

Axa Sigorta Sağlığım Tamam Sigortası

Sağlığım Tamam sigortasını TC vatandaşı olup SGK ‘dan yararlanıyorsanız ve 0 – 59 yaş arasındaysanız bu poliçeyi yaptırabilirsiniz. Sağlığım tamam sigortasıyla Axa sigortanın anlaşmalı olduğu kurumdan yararlanıp özel hastanelerde fark ödemeden tedavi olabiliyorsunuz.

Sağlığım Tamam Sigortası size iki farklı teminat sunmaktadır:

Ayakta Tedavi Teminatı:Teminatlar, özel ve genel şartlar çerçevesinde yılda 8 vaka ile sınırlı olup %100 olarak karşılanmaktadır.

Laboratuvar Hizmetleri, Görüntüleme ve Tanı Yöntemleri, İleri Tanı Yöntemleri, Fizik Tedavi Giderleri(Bu teminatlar SGK kuralı gereği tek başlarına kullanılamaz, doktor muayenesi ile kullanılma zorunluluğu bulunmaktadır.)

tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Yatarak Tedavi Teminatı: Yatarak tedavi teminatında Cerrahi ve Dahili Yatışlar, Yoğun Bakım, Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz, Koroner Anjiyografi, Küçük Müdahale Giderleri, Standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleri karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile daha güvenilir özel hastanelerde ücret ödemeden yararlanmak için zaman kaybetmeyin. Hastalığın gelmesini beklemeden sana özel teklifleri değerlendir, seçimini yap!

İhtiyacınıza uygun en özel tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerine ulaşmak için tıklayınız.

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası ile alakalı olarak sormak istediğiniz sorular var ise, aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında daha kapsamlı bilgi ve fiyat almak için linki tıklayabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 16 Average: 3.8]

bisigortaci.com Blog Editörü
2 Comments
  1. Yücel

    Diğer sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinden de bahsedecek misiniz?

  2. Cengiz B

    Doğa sigortanın, tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında ne düşünüyorsunuz ? En iyiler arasında göremedim.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir