Sigorta Şirketleri

Corpus Sigorta Hakkında Bilgi, Yorum ve Şikayetler

Nisan 22, 2019 3 min read

Corpus Sigorta Hakkında Bilgi, Yorum ve Şikayetler

Okuma Süresi: 3 Dakika

Corpus Sigorta

Kökleri 1989’a kadar uzanan Corpus Sigorta, ülkemizde faaliyet gösteren tecrübeli bir sigorta firması. Bir kaç kez unvan değiştiren, firma son olarak bütün hisseleri ile birlikte Maher Yatırım Holding A.Ş bünyesine geçerek Türkland sigorta olan adını Corpus Sigorta A.Ş. olarak tescillenmiş.

Geçmişten günümüze sunduğu hizmetleri sürekli olarak çeşitlendiren sigorta şirketi, güncel olarak; trafik sigortası, kasko, konut sigortası, ferdi kaza sigortası, işyeri sigortası, seyahat-sağlık, nakliyat, mühendislik ve sorumluluk sigortası gibi çeşitli alanlarda hizmetler sunuyor.

 

Corpus Sigorta Yönetim

Sistemli Çalışma

Hasar işlemleri, poliçe düzenleme ve acente işlemleri gibi farklı operasyonlara ek olarak; online işlemler de koordinasyon içinde gerçekleşiyor. Bu noktada, firmanın köklü tarihinden ileri gelen sistemli çalışma ilkesi ile yönetim kademesi ve birimler arası uyumun oldukça etkili olduğunu söylemek mümkün. Bu sayede Corpus Sigorta’dan hizmet alan sigortalıların, işlemlerini halletmeleri sağlanıyor.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

Sigorta firmalarında kurumsallık ve iş disiplinin ne kadar önemli olduğunu, özellikle işiniz düştüğünde anlıyorsunuz. İstenmeyen durumların öncesinde ve sonrasında güvenebileceğiniz bir kurumla anlaşmalı olduğunuzu bilmek, güven verici.

 Genel Müdür

Acenteler ve Online İşlemler Aracılığıyla Sunulan Sayısız Hizmet

Corpus Sigorta’nın sigorta hizmetlerinde sunduğu çeşitliliğe ek olarak, bu hizmetlerden yararlanma kolaylığı bakımından da müşterilerine kolaylık sağladığını görebiliyoruz. Online işlemlerle hemen her ihtiyaca sanal ortamda cevap verilebiliyor.

Poliçe sorgulama ve fiyat teklifi alma başta olmak üzere birçok konuda ihtiyaç duyulan bilgiler, Corpus’un online sistemleri üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Özellikle araç sigortalarında ihtiyaç duyulan anlaşmalı servisler ve mini onarım servisleri gibi hizmetlerle ilgili il, ilçe ve araç markası bazında bilgilere birkaç saniyede ulaşabiliyoruz. Bu yönüyle günümüz bilgi iletişim çağını yakalayan firmalar arasında Corpus, ilk sıralarda geliyor diyebiliriz.

Aynı şekilde bir kaza anında, hasar sürecinin başlangıcından itibaren -24 saat hizmete açık olan- çağrı merkezi de istenmeyen durumlarda gerçekten işinizi kolaylaştırıyor. Saatlerce belirsizliğin içinde beklemek yerine, kısa sürelerde olay yerine ulaşan eksperler ile hasar dosyası işlerini başlatabiliyoruz ki; bu da kaza nedeniyle yaşanacak zaman kaybına bağlı problemlerin önüne geçmiş oluyor.

Oluşturulan online sistemin sağladığı benzer avantajları, konut sigortası, ferdi kaza, işyeri sigortaları ve nakliyat sigortaları gibi diğer hizmet alanlarında da alabiliyorsunuz. Bir bakıma, ihtiyaç duyabileceğiniz bütün sigorta türlerini tek bir şirket üzerinden yapma şansı yakalıyorsunuz.

Corpus Sigorta Hasar Bildirimi İletişim

Corpus Sigorta Hasar İhbar Hattı : 0212 3342079

Ambulans, Tıbbi Danışma, Hukuki Danışma, Sağlıkta indirim: 0212 3342076
Çekici ve Ev Yardım: 0212 3342076
İkame Araç: 0212 3686549
Cam Yardım: 444 1819
Mini Onarım: 0850 3335464

Corpus Sigorta Adresi ve İletişim Bilgisi

Adres : Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sk. No: 3 Kat:19 Maslak Sarıyer İstanbul 34485
Tel : (0212)  288 68 44 pbx
Fax : (0212) 217 23 00

Corpus Sigorta Müşteri Yorumları ve Şikayetleri Hakkında

Sigorta şirketi hakkında soru ve sigorta ürünleri ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz, yazdığınız yorumlarınıza en kısa sürede cevap verilerek ve mail adresinize bildirilecektir.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 10 Average: 2.5]

bisigortaci.com Blog Editörü
2 Comments
  1. Haluk Canseren

    Hayırlı olsun, sektöre yenilik getirmesi umudu ile

  2. Cenk A

    Yeni ismi ile sigorta sektörüne yeni bir renk katacak olan şirket.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir