Trafik Sigortası

Trafik Sigortasında Tavan Fiyatlar Açıklanıyor

Temmuz 26, 2018 2 min read

Trafik Sigortasında Tavan Fiyatlar Açıklanıyor

Okuma Süresi: 2 Dakika

Trafik Sigortasında Tavan Fiyatlar Açıklanıyor

Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyatlar bu hafta açıklanıyor. Yeni sistem ile alakalı bir çok yorum var ancak Başbakan Yardımcısı Şimşek, gelecek yeni sistemde araba ile birlikte şoförün de sigortalanacağını söyledi.
Zorunlu trafik sigortası tavan fiyatlarında bu hafta beklenen sona gelinecek.

Zorunlu trafik sigortasında serbest tarifeye geçilmesiyle birlikte sigorta poliçe fiyatlarında yaşanan % 200’lere varan artışlar, tavan fiyat ile frenlenmeyi bekliyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu hafta içinde zorunlu trafik sigortasında tavan fiyatın açıklanacağını bildirdi. Tavan fiyat ile ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Şimşek, “Trafik sigortasında primleri artıran faktörleri ortadan kaldıracağız. Hazine sürücünün sigortalandığı İngiltere sistemi üzerinde çalışıyor” dedi. Trafik sigortasının zorunlu bir sigorta olduğunu vurgulayan Şimşek, “Arabadan daha çok şoförün sigortalanması gerekiyor. Arabanın zaten sigortası var, deneyimsiz şoföre ‘al sür’ diyorsunuz. Primleri yükselten bu tür faktörler var. Hazine’ye söyledim, çalışıyorlar. İngiltere’deki sürücünün sigortalandığı bir sistem. Sadece taşıt değil, sürücünün de risklerini göze alan sistem. Bu trafik sigortası primlerini aşağı çeker” şeklinde konuştu.

trafik-sigortasi
trafik-sigortasi

Sigorta Şirketlerin Karları Katlandı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 2014 yılında 15 milyon 91 bin 331, 2015’te ise 15 milyon 967 bin 643 aracın Zorunlu Trafik Sigortasının yaptırıldığını belirtti. Sigorta şirketleri tarafından 2014 yıl sonu itibariyle 4 milyar 893 milyon 135 bin, 2015 yıl sonu itibariyle de 6 milyar 149 milyon 197 bin liralık prim üretimi yapıldığını bildiren Şimşek, 2016’da 16 milyon 183 bin 66 araç için zorunlu trafik sigortası yaptırılırken, sigorta şirketleri tarafından 12 milyar 200 milyon 557 bin liralık prim üretimi gerçekleştirildiğini kaydetti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek , sigorta şirketlerinin 2014- 2016 döneminde 12 milyar 286 milyon 712 bin 793 lira tazminat ödediğini belirtti.

zorunlu-trafik-sigortasi
zorunlu-trafik-sigortasi

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 0 Average: 0]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir