Kısa Sağlık Bilgileri

Baş Ağrınızı Biraz Olsun Azaltacak 6 Doğal Yöntem

Temmuz 20, 2018 3 min read

Baş Ağrınızı Biraz Olsun Azaltacak 6 Doğal Yöntem

Okuma Süresi: 3 Dakika

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Baş ağrısı nasıl geçer gibi gibi sorularınızın cevapları bu bloğumuzda bulabilirsiniz. Biz insanların en çok şikâyetçi olduğu rahatsızlıklardan biride baş ağrıları olmaktadır. Bir de o ağrı günün sabahında başlarsa. Gün içinde yapılacak işler hiç çekilmeyebilir. Bazı insanlardaki baş ağrıları şiddetli rahatsızlıklara yol açabilir. Şimdi sizlere baş ağrısına iyi gelecek 6 doğal yöntemden bahsedeceğiz
( Tabi ki öncesinde doktor muayenesi ve tavsiyeleri göz önünde bulundurursanız bağ ağrınıza geçmesi için daha kalıcı yöntemler sunacaktır.)

1. Başınız İçerisinde Ki Baskıdan Kurtulun: Bunu yapabilmeniz için bir adet kaleme sahip olmanız yetecektir. Öncelikle kalemi dişlerinizin ortasına alın ve sıkıştırın. Fakat bu işlemi güçlü bir şekilde yapın. Unutmayın ki alt çene bölgenizin daha serbest kalacak olması basıncı azaltacaktır. Buda ağrı dinmesine neden olacaktır.

2. Sıcak Su Kullanımını Eksik Etmeyin: Bu şekilde sıcak su kullanımı için en basit yöntem ayaklarınızı sıcak suyun içine koymak ve buz poşetini ensenize masaj yapar şeklinde ovalayarak sürün. Bu durum sayesinde soğuk ve sıcak suyun etkisiyle vücudunuzda ki kan dolaşımı daha seri olur ve baş ağrınız ortadan kalkar.

3. Buz Kullanın: Baş ağrınıza iyi gelecek yöntemlerden bir tanesi buzdur. Bir miktar buz parçasını tüm gücünüz ile sıkın. Unutmayın ki bu durumda elinizin soğuk olması en önemli konu olmaktadır. Çünkü buzun elinizi soğutması ağrı durumunuzu yükseltir ve baş ağrısını hissetmeme durumu başlar. Bunu yanı sıra buzu bir kaç dakika topuklarınıza sürerseniz yine baş ağrınızıda ufakda olsa biraz iyileşme olacaktır.

4. Zencefil Bu Konuda En Büyük Yardımcı: Taze olan zencefil ya da toz halinde olan bir zencefili belirli miktarda bir su içerisine ilave ederek için. Zencefilin yoğun bulunan aroması kan dolaşımını arttırır ve anı zamanda damarları genişleterek ağrınızı yavaş yavaş kesecektir.

5. Kuru Yemiş Tüketin: Özellikle badem kullanarak içerisinde ki etkin maddelerden dolayı baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

Kuruyemiş

6. Nane Ve Limon Kullanımı: Baş ağrısına iyi gelen bitki çayı nedir derseniz il başı nane ve limon çayı olabilir. Bir adet limonun suyu ile 4 yaprak kadar naneyi bir su bardağının içine koyun. Daha sonrasında ise bezden yardım alarak suyu ile bezi ıslatın ve alnınızda bir süre bekletin.

Nane Çayı Hakkında

Yukarıda yazdığımız kısa sağlık bilgileri geçici olarak baş ağrınıza iyi gelebilir. Ancak yine de aile hekiminize başvurmanız sağlığınız açısından çok önemli.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.