Kasko Sigortası

Araç Kasko Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Neden

Temmuz 26, 2018 3 min read

Araç Kasko Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Neden

Okuma Süresi: 3 Dakika

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Araç kasko sigortası zorunlu olmayan isteğe bağlı sigorta türüdür. Trafik sigortanızın yanında kasko sigortanızı da tercihe bağlı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Kasko sigortasının birçok avantajı bulunmakla birlikte aracınızın tüm hasarlarını karşılar. Araç Kasko sigortasına ek teminatlar ekletebilir aracınızın sadece yurt içindeki hasarları değil yurt dışında da oluşabilecek hasarlara karşı teminat altına alabilirsiniz. Bunun yanında deprem ve sel teminatı da ekleyebiliyorsunuz.

Araç Kasko sigortasını daha basit anlatmak gerekirse kaza da kusurunuz yok ama hasarınız var ise bu konu da devreye kasko sigortası girmektedir. Araçların riski çok fazladır bu yüzden kasko sigortası yasal olarak zorunlu olmasa da nedenlere ve risklere karşı teminat altına aldığı konulara baktığımız zaman hepimiz için yapılması gereken sigorta olduğunu anlayacağız.

en uygun araç kasko sigortası

Araç Kasko Sigortası Yaptırmak İçin 10 Sebep

arac-kasko-sigortasi
arac-kasko-sigortasi

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

1.Kasko sigortası sadece kaza risklerini koruma altına almaz. Aracın çalınması durumunda yerine yenisini alabilecek miyiz? İste bu devrede araya kasko sigortası girer ve hırsızlık riskine karşı aracınızı koruma altına alır.

2.Sel felaketi sırasında aracınız sürüklendi ve ağır hasara uğradı, veya bir kavga kargaşa sırasında camları indirildi kırıldı.. bu gibi nedenler sizi maddi olarak sıkıntıya sokacaktır.

3.Eskime payının düşmemesi de hasar sebebi ile oluşmuş olan aracınızın parçalarını değiştirirken de ek ücret ödeme yükünden kurtarmaktadır.

4.Kasko sigortası ile birikimleriniz size kalır! Hasar anında maddiyatı düşünmezsiniz. Aracınızın başına gelen olayların riskini sigorta şirketine devredersiniz.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

5.Kasko sigortasının amacı sizi maddi açıdan da korumaya almaktır. Bu nedenle aracınıza gelecek hem çevresel hem de trafikten kaynaklı riskleri korumak için kasko sigortanızı yaptırmalısınız.

6.Hukuksal koruma teminatını da kasko sigortanıza ekletebilirsiniz. Sürücüye veya araca bağlı olan uyuşmazlıklarda oluşacak giderleri de teminat altına alırsınız.

7.Ek teminatlar sayesinde terör olaylarına karşıda aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

arac-kasko-sigortasi-2
arac-kasko-sigortasi-2

8.Meslek indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

9.Kasko sigortası hasar anında sizi destekleyecek olan bir fondur. Mini onarım hizmeti ile aracınızı kaporta, ön cam, iç döşeme gibi hizmetleri karşılayabilirsiniz.

10.Park ettiğiniz her araç riske açık bir konumdadır. Bu yüzden trafik sigortası ile birlikte kasko sigortasını da yaptırmayı unutmamalıyız.

Aracının hasara uğramasını beklemeden kasko poliçesi hemen sana özel fiyatları değerlendir, hem aracın hem cebin garantide olsun!

Bisigortaci.com’dan sana özel araç kasko fiyatları için hemen tıkla.

en uygun araç kasko sigortası
Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 0 Average: 0]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir