Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Temmuz 26, 2018 4 min read

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Okuma Süresi: 4 Dakika

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, sigortanızı yaptırdığınız tarihten itibaren ortaya çıkacak hastalıklarınız da muayene, tedavi giderlerinizi SGK anlaşmalı olan özel hastaneler de fark ücretinizi ödeyen özel bir sağlık sigortadır.Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası ile geniş teminatlara sahip olabilirsiniz, ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabilirsiniz, poliçenize doğum teminatı, tüp bebek teminatı gibi eklemeler de yapabilirsiniz.

tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Plan Seçenekleri Nelerdir?

Yatarak Tedavi Teminatı, Ayakta Tedavi Teminatı ve Ek teminatları detaylıca inceleyelim;

Yatarak Tedavi Teminatı: Tamamlayıcı sağlık sigortalarının ana temel teminatı olan yatarak tedavi teminatı 24 saatten az olmamak şartıyla hastanede yatışınızı, tedavi giderlerinizi, acil durum olacak harcamalarınızı karşılamaktadır. Yatarak tedavi teminatının kapsamına giren durumları inceleyelim. Hangi durumlarda yatarak tedavi teminatları kullanabiliyoruz;

-Yoğun bakım

-Ameliyat malzeme

-Ameliyat masrafları

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

-Tıbbi tedavi için yatış

-Kemoterapi

-Radyoterapi

-Küçük müdahale

-Refakatçi

-Tek kişilik oda ve yemek

-Yatış sonrası fizik tedavi

-Kroner Anjiografi

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortanızda yatarak tedavi teminatını bu durumlar içerisinde tamamlayıcı sağlık sigortanızda kullanıp, yararlanabileceksiniz.

anadolu-sigorta-tamamlayici-saglik-sigortasi
anadolu-sigorta-tamamlayici-saglik-sigortasi

Yatarak + Ayakta Tedavi Teminatı: Ayakta tedavi teminatı yatarak tedavi teminatı ile birlikte alınan teminat türüdür. Ayakta tedavi teminatı;

-Doktor muayene

-Fizik tedavi

-Tanı Giderleri teminatlarından oluşmaktadır.

*Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasında ayakta tedavi teminatı için kullanım yılda 9 kez ile sınırlıdır.

*Fizik tedavi giderleriniz için ise yıllık 30 seans limitiniz olacaktır.

Ayakta tedavi teminatında 9 defa sınırlı olan muayeneyi örnek vererek detaylandıralım;

Muayene kullanımlarınız nasıl düşecek? Örneğin kulak burun boğaz ile alakalı bir doktora muayene ye gittiniz. Kulak burun boğaz doktoru sizden nörolojiden muayene olmanız ve başka bir doktora doktor için yönlendirdi. Bu durumda 2 muayene hakkınız eksilmiş olacaktır.

Diğer kullanım için örnek verecek olursak doktora gittiğiniz de sizde testler, tomografi, MR isterse burada 1 kullanımınız düşecektir. Çünkü muayene ve muayene ye bağlı tektik ve tahlillerdir.

Ek Teminatlar:

anadolu-sigorta-ek-teminatlar
anadolu-sigorta-ek-teminatlar

-Doğum Teminatı: Poliçenize ek prim karşılığında ekleme yapabileceğiniz doğum teminatından yararlanmak için poliçenizi oluşturduğunuz aşamada iken hamile olmamanızdır.

-Tüp Bebek Teminatı:Anadolu sigortanın bir ilk olarak çıkarmış olduğu tüp bebek teminatını da ek prim karşılığında poliçenize ekleme yaptırabilirsiniz.

-Sünnet İle İlgili Masraflar: Sünnet giderlerinden yararlanmanız için en az 1 yıllık tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olmanız ve yenilemiş olmanız gereklidir. Bu durumları karşıladığınız da sünnet ile giderleriniz için Anadolu sigortanın tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmektesiniz.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Nedir?

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilmeniz için 64 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. 18 yaşının altındaysanız ailenizden en az bir kişi ile tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine dahil olabilirsiniz.Yeni doğan bebekler için Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için de doğumdan 15 gün içerisinde başvuru yapıp tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabiliyorsunuz. Bir diğer güzel olan da 15 gün içerisinde yaptırılan bebekler için doğuştan gelen rahatsızlıkları, hastalıkları Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile karşılanmaktadır. Fakat 16. Gün bile yaptırmış olsanız doğuştan gelen rahatsızlıklar poliçe kapsamına alınamazlar.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var mıdır?

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile ömür boyu yenileme fırsatı kazanabilirsiniz. Size özel sunulan teminatlar dahilinde oluşturduğunuz tamamlayıcı sağlık sigortanız ile kesintisiz 4 yıl boyunca devam ettiğiniz zaman yıl sonunda Anadolu Sigorta tarafından değerlendirilme sürecine alınırsınız. Her yıl ödenen tazminatlarının prime oranına bakılarak %100 ün altında ise ömür boyu yenileme hakkını almaya hak kazanabileceksiniz.

-Fakat 4 yıl sonunda ömür boyu yenilemeyi almaya hak kazanamazsanız, tekrar poliçenizi yenilediğiniz ve süresi dolduğunda bu sefer son 4 yıldaki tazminat ve prim oranınız değerlendirmeye alınır.

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Sigorta Primi Nasıl Belirlenir?

Anadolu sigorta alacağınız tamamlayıcı sağlık sigortasında primi belirlerken; sizin poliçeyi kullanma sıklığınıza, ikamet ettiğiniz il, ödeme planında oluşacak değişikliklere göre tablo fiyatı artış gösterebilmektedir.Bu durumlara da bakılarak tamamlayıcı sağlık poliçeniz için priminiz oluşturulacaktır.

Sağlığını Ertelemeden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatını Al, Teminatlardan Yararlan.

Size özel En Uygun Anadolu Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi almak için 0212 709 78 56 nolu numaramızdan bize ulaşabilirsiniz ya da bisigortaci.com/tamamlayici-saglik-sigortasi sayfasından teklif alabilirsiniz.

Görüntülenme: 509

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 2 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir