Sigorta Şirketleri

Allianz Sigorta Hakkında Bilgi, Yorum ve Şikayet

Kasım 21, 2018 3 min read

Allianz Sigorta Hakkında Bilgi, Yorum ve Şikayet

Okuma Süresi: 3 Dakika

Allianz Sigorta

Yolculuğuna 1 Eylül 1923 yılında başlayan sigorta şirketi, 1998 yılına kadar İtalyan Riunione Adriatica Di Sicurta tarafından kurulan Şark Sigorta olarak hizmet verdi. Şark Sigorta, kuruluşundan 51 sene sonra Koç ortaklığında hizmet sunmaya başladı. 1988 yılında Allianz ve Japon Tokio Marine şirketlerinin Şark Sigortaya ortak olması şirketin yönünü değiştirdi.

1998 yılından itibaren Koç Allianz Sigorta ve Koç Allianz Hayat Sigorta adıyla hizmet veren şirket, 2008 yılından sonra Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik markalarıyla hizmet sunmaya başladı. Allianz, “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” unvanına sahip. Bu unvanın haklı gururunu yaşayarak Türkiye’nin de içinde olduğu 70’den fazla ülkede milyonlarca müşteriye hizmet vermekte.

Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren sigorta şirketi, 4000 acentesine ek olarak 2000’den fazla banka şubesi ve 6000’den fazla anlaşmalı kurumla da hem bireylerin hem kurumların sigorta ihtiyaçlarını karşılıyor.

Allianz Türkiye ve Hizmetleri

Sigorta şirketi, İstanbul’da bulunan merkezi Allianz Tower ve İzmir’de kurulan Allianz Kampüs ile 2008 yılından beri Türkiye’de yaklaşık 3,5 milyar TL yatırıma sahip. Araç sigortası (kasko) ve özel sağlık sigortası başta olmak üzere bireysel emeklilik sigortası, seyahat sağlık sigortası ve kurumsal sigortalar alanlarında hizmet sağlanıyor.

Müşterilerin daha özel ihtiyaçlarına yönelik olarak ev sigortaları, nakliyat sigortaları, tarım sigortaları gibi özel ihtiyaçlara yönelik hizmetler de sunuluyor. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Allianz acenteleri, müşterilerin beklentilerine en uygun sigorta hizmetlerini sunuyor.

Sigorta Sektöründe Dijital Dönüşüm Öncüsü

Allianz Türkiye, geleneksel sigorta hizmetlerinde olduğu kadar dijital ihtiyaçları da başarıyla karşılıyor. Allianz online hizmetler sayesinde sağlık sigortasından hızlı teklif almaya kadar birçok işlem dakikalar içerisinde tamamlanıyor. Sigorta sektöründe dijital dönüşümün öncüsü olarak Mobil Uygulama üzerinden her zaman her yerde hizmet sağlanıyor. Mobil uygulama sayesinde, online işlem merkezi hizmetleri, hızlı teklif alma ve online seyahat sigortası seçenekleri sunuluyor.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

Üst Düzey Müşteri Deneyimi

Şirket “Allianz Seninle, İyiliğin Yanında” prensibiyle hareket ediyor. Böylelikle, sunduğu hizmetlerde sürdürülebilirlik ilkelerini benimsiyor ve bu ilkeleri uygulamaya koyuyor. Sunduğu tüm hizmetlerde müşterileri merkeze koyan şirket, sigortacılık alanında lider haline gelerek Türkiye’de sigorta hizmetlerinin geliştirilmesini hedefliyor.

Allianz Sigorta Hakkında

Allianz Sigorta İletişim Bilgisi ve Adresi

Genel Merkez

Allianz Tower
Küçükbakkalköy Mah.
Kayışdağı Cad. No:1
34750 Ataşehir/İstanbul

Tel : (0216) 556 66 66
Faks : (0216) 556 99 79
Allianz Sigorta & Allianz Hayat ve Emeklilik   E-posta : info@allianz.com.tr

Operasyon Merkezi

Allianz Kampüs
Fatih Mah.
Sanayi Cad. No:35
35410 Gaziemir/İzmir

Tel: (0232 556 66 66)

Müşteri Hizmetleri

Tel : 0850 399 9999
Faks : (0216) 556 67 77

Allianz Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigorta şirketi, sağlık sigortasının lider şirketi mottosu , ürünlerinde de kendini fark ettiriyor. Özellikle Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü ile sgk anlaşmalı özel hastanelerde fark ücretleri ödemiyorsunuz. Yılda 10 defa ayakta muayene hakkı veren sigorta şirketi, yatarak tedavilerde ise herhangi bir sınır yok.

Allianz Sigorta Müşteri Yorumları,

Sigorta sirketi hakkında müşteri yorumlarınızı ve şikayetlerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz. En kısa sürede cevap verilecek ve mail adresinize bildirim gönderilecektir.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 4 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
One Comment
  1. ismail ceylan

    19 haziran tarihinde mide rahatsızlığım için dahiliye uzmanı dr.yunus yılmaz'a muayene oldum. muayene faturam sağlıklı yaşam merkezi tanısı ile ret geldi. ben bir dahiliye doktoruna muayene olmamın sakıncası nedir ve fatura ret sebebinin daha açıklayıcı olarak tarafıma izahını rica ederim.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir