Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

AkSigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Detayları

Mayıs 3, 2019 4 min read

AkSigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Detayları

Okuma Süresi: 4 Dakika

Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile birlikte neredeysek artık çoğu sigorta şirketi tamamlayıcı sigorta yarışına başlayacak gibi duruyor.

Söz konusu sağlık olduğu zaman hiçbir şekilde eksikliğe yer verilmemesi gerektiğini bilen Ak Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK anlaşmalarının dışında kalan sağlık giderlerinizi de güvence altına alır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK güvencenizin kapsamı ile ilgili düşüncelere dalmak yerine, gönül rahatlığıyla istediğiniz sağlık hizmetini alabilirsini. SGK sözleşmelerinde yer almayan özel hastane hizmetlerinde, geniş kapsamı ve Ak Sigorta’ya özgü fırsatları ile içinizi rahatlatan tamamlayıcı sağlık sigortasıdır.

Ak Sigorta güvencesi ile seçimli hizmet ağı, çocuklara özel sağlık güvencesi, anlaşmalı kurumlarda Ak Sigorta’ya özel indirimler ve ömür boyu yenileme garantisi gibi birçok avantaja sahip olabilirsiniz.

Çocuklara özel tamamlayıcı sigorta

Ak Sigorta Çocuklara Özel Tamamlayıcı Sağlık Güvencesi

Ailelerin neşe ve umut kaynağı çocukların sağlığı, her zaman bir misli daha önemli.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

14 gün – 18 yaş arası çocuklarınızın özel hastenelerde SGK üzerinden ödenen fark ücretini ödemeden, sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını yine bu güvence ile sağlayabilirsiniz.

Gelişme çağında bireylerin sağlık hizmetlerine ihtiyaç duymaları halinde herhangi bir zorlukla karşılaşmasını önlemek ve eksiklikleri gidermek amacıyla tamamlayıcı sağlık sigortasının çocuklara özel güvencelerinden ayrıca faydalanabilirsiniz.

Çocuğunuzun ve ailenizin ihtiyaçlarına göre farklı seçenekler arasından, kendi paketinizi belirleyebilir ailecek alacağınız sigorta hizmetlerinde 10% indirimden faydalanabilirsiniz.

Muayene ve tetkikler ücretsiz

Özel Hastane Hizmet Ağı Ve Ömür Boyu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme Garantisi

AkSigorta anlaşmalı sağlık kuruluşları arasından, kendi belirleyeceğiniz iki seçenekle, kapsamlı güvence hakkına sahip olabilirsiniz.

Belirlediğini iki farklı sağlık kuruluşunun dahil edildiği tamalayıcı sağlık sigortası kapsamında cerrahi & dahili yatış, kemoterapi, diyaliz, yoğun bakım ünitesi, küçük operasyonlar, özel oda ve refakatçi gibi sağlık giderleri de karşılanıyor. Yine aynı kurumlardan alacağınız ayakta tedavi hizmetleri de sigortaya dahil edilmiş durumda.

Bahsi geçen anlaşmalı kurumlarda muayene, tahlil (laboratuvar), görüntüleme, teşhis hizmetlerine ek olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmletlerinden de Ak Sigorta güvencesinde faydalanabiliyorsunuz.

Ak Sigorta anlaşmaları sayesinde ayrıca annelik ve hamilelik teminatlarından da yararlanma imkanı sağlanıyor. Gebelik döneminde rutin kontroller (10 ziyaret) ve limtsiz doğum teminatı sayesinde anneler ve bebekler de unutlmuyor.

AkSigorta Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında teminatlara dâhil edilmemiş hizmetlerden faydalanmanız gerektiğinde de yine anlaşmalı kurumların sizlere sağladığı özel indirimli fiyatlar üzerinden işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz.

Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası

Neden AkSigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırılmalı?

Ülkemide yaygın olarak uygulanan SGK sigortaları çeşitli alanlarda sağlık giderlerini hafifletiyor ancak özel hastanelerdeki fark ücretleri ekonomik anlamda insanları yorabiliyor.

İşte bu noktada devreye -ismiyle müsemma- “Tamamlayıcı sağlık sigortası” giriyor. SGK’lıların poliçelerinde yer alan kapsam, limit ve teminatların dışında kalan birçok sağlık gideri, bu sigorta ile karşılanıyor. Özellikle özel hastanelerdeki hizmetlerden ücretsiz ve indirimli olarak yararlanmak için tamamlayıcı sigorta sıklıkla tercih ediliyor.

Aksigorta tamamlayıcı sigorta hakkında

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık hizmetleri dünyanın her yerinde en pahalı hizmetler arasında yer alır. Bu anlamda, hastaneler ile “sigortanız olmadan” haşır-neşir olmanız durumunda, bir yara da cebinizde açılır desek abartmış olmayız. En ufak bir rahatsızlık için yapılan tahlil ve muayeneler bile yüzlerce liraya mal olabilirken, yatarak tedavi, ameliyat, diyaliz, kemoterapi, suni uzuv vb. hizmetler bir aile ekonomisini kökten sarsabilir.

İşte bu durumlardan maddi olarak etkilenmemek için, hastaneler işiniz düşmeden önce yapacağınız yıllık, düşük miktarda sigorta prim ödemelerini devreye sokabilirsiniz. Yani ilk fırsatta bir sağlık sigorta poliçesi satın alabilirsiniz.

Şayet SGK güvencesine sahipseniz, dünyanın binbir türlü halini düşünerek, tamamlayıcı sağlık sigorta fırsatlarına göz atmak isteyebilirsiniz. Tamamlayıcı sigorta birçok farklı sağlık giderinizi, özel hastane konforu ve kalitesi ile, ücretsiz veya indirimli şekilde karşılamak için imdadınıza tamamlayıcı sağlık sigortası yetişir.

Refakatçi giderlerinden ayakta tedavi masraflarına, gebelik dönemi ve doğum teminatlarından labaratuvar hizmetlerinde avantajlı fiyatlar ve ücretsiz imkanlar yine bu sigorta sayesinde mümkün olur. SGK ile fiyat anlamında avantajlı olmayan birçok özel sağlık hizmeti de yine özel sağlık kurumlarından tamamlayıcı sigorta sayesinde rahatlıkla karşılanabilir. Ayrıca bütün ailenizi tamamlayıcı sigortalar ile güvence altına alırken, AkSigorta’nın özel aile indirimlerinden de faydalanma şansı yakalarsınız.

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
4 Comments
 1. Deniz Sipahi

  Merhaba, ak sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıp bir hastalık geçirdiğinizde bir sonraki sene primlerde ne kadar değişiklik olur?

 2. Mehmet Akpınar

  AKsigorta tamamlayıcı Sağlık sigortasında doğum teminatı var mıdır ? Teşekkürler

 3. Ümit

  Aksigorta tamamlayıcı sigortada, yaş sınırı nedir bilgi verir misiniz ?

 4. Barış

  Çocuğum için aksigortadan sağlık sigortası yaptırmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir