Sigorta Acenteliği

Acentelerde Dijitalleşmenin Önemi

Eylül 15, 2018 2 min read

Acentelerde Dijitalleşmenin Önemi

Okuma Süresi: 2 Dakika

Dijitalleşme oluşan büyük verilere iyi ve doğru işlemler yapmak, akıllı cihazlara hakim olmak ve bu cihazlar üzerinden her an her yerde işi yönetebilmek ve satış yapmak, sosyal medyayı aktif olarak kullanmak ve bu mecradan müşteri portföyü oluşturmak, ürünleri sosyal medya da tanıtabilmek, kampanyalar düzenleyerek daha çok kitleye ulaşabilmek, iş süreçlerinde oluşan zaman kaybını azaltarak iş süreçlerinin hızını artırmak,  oluşan operasyon yükünü azaltmak, müşteriyle daha yakın olmak müşteri taleplerine daha hızlı aktif olarak cevap vermek , ileri kuşaklara da yönelik gelişimler yaparak gelecek kuşağa da hazır olmaktır.

Acenteler Neden Dijitalleşmeye Uyum Sağlamalı ?

dijitalesme
dijitalesme

Gelişen çağ ve teknoloji ile birlikte sigorta alanında da bir çok değişim yaşanıyor. Özellikle yurtdışında bu konuda oldukça ilerlemiş durumunda olduğunun farkındayız. Türkiye’de de bu konuda önemli adımlar atılıyor. Acentelerde artık bu dijital dünyanın içinde yer alıyor. Peki bu dijitalleşme çağına ayak uydururken acentelerin sağlayacağı avantajlar nelerdir ?

  • Gelişen ve değişen dijitalleşme çağında acenteler bu zamana ayak uydurarak hem kendilerini teknolojik alanda geliştirerek hem de müşterilere daha hızlı yanıt verme becerilerini geliştirirler.
  • Acenteler veya sigorta şirketleri dijital teknolojiden yararlanarak müşteriler açısından daha güvenilir bir danışman haline gelirler.
  • Dijitalleşen sektöre kendini hazırlayan acenteler riskleri önceden hakim olarak müşterilerini daha çabuk uyarabilecek ve daha verimli bir müşteri portföyüne sahip olacaklar.
  • Bu gibi gelişimlerle birlikte maliyetler daha aza indirilmiş olacak .
  • Acenteler dijitalleşen bu ortama ayak uydurarak gelecek neslin ihtiyaçlarına daha çabuk cevap vererek ileri çağa daha çabuk uyum sağlayabilecekler.

Dijitalleşme Müşteriden Uzaklaşmak Değildir

Genel olarak acenteler dijitalleşmenin müşteriden uzaklaşmak olduğunu düşünse bile dijitalleşme müşteriden uzaklaşmak demek değildir.Aksine operasyon kısmına daha az vakit ayırarak müşterilerle daha çok ilgilenmek, daha çok yakınlaşmak ve müşterilere zaman ayırmaktır. Her ne kadar dijitalleşme ile acentelerin yok olacağı düşünülse bile kurumsal acentelerin yok olmayacağı dünyada yapılan araştırmalar sonucunda görülmektedir. Oto sigortaları ve satışı kolay ürünlerin mobil ve internet ortamında satışa uygun olarak alt yapısı hazırlanmış durumda diğer ürünler içinde gelişmeler sağlanırken acentelerin kendilerini bu dijital ortama hazırlaması ve geç kalmaması gerekmektedir.

 

dijitalesme-müsteri-uyumu
dijitalesme-müsteri-uyumu

 

 

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

 

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]

bisigortaci.com Blog Editörü
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir