Genel

3 Aralık Dünya Engelliler Günü | Engelli Sigortası

Aralık 2, 2019 2 min read

3 Aralık Dünya Engelliler Günü | Engelli Sigortası

Okuma Süresi: 2 Dakika

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile birlikte bir kez daha engelli kardeşlerimizin çektiği zorlukları hatırlıyor ve sigorta alanında yapılan çalışmalar adına bilgi vermek amaçlı bu yazımızı hazırlıyoruz. Toplum olarak daha hassas davranmamız gereken bu konuda lütfen rampaların önünden,kaldırımlardan araçlarımızı çekelim engellilere tahsis edilmiş alanlara park etmeyelim. Hayatı onlar için zorlaştırmak yerine biraz da biz insan olup hayatı onlar için kolaylaştıralım.

Anadolu Sigorta ve Dünya Engelliler Vakfının iş birliği ile 2018 senesinde yürürlüğüe giren Engel Tanımayan DEV KASKO Sigortasının içeriğinden bahsedelim.

3 Aralık Dunya Engelliler Gunu
3 Aralik Dunya Engelliler Gunu

Öncelik Tanınacak

Engelli müşterilere öncelik tanınan bu sigorta türünde tek bir poliçe ile geniş teminat imkanları sunulurken hasar anında ve sonrasında sunulan hizmetler, bu müşterilere özel olarak önceliklendiriliyor. Türkıye’de 5 Milyona yakın engelli nüfusu olduğu, 25-50 yas grubunda ise engelli sayısının 1 Milyonu askın olduğu tahmin ediliyor. Öte yandan yine istatistiklere göre kamu ve özel sektörde çalışan 110 binin üstünde engelli birey bulunuyor. Rakamların da desteklediği gibi engellilerin sosyal ve is yaşamına katılma oranları istenen seviyelerde değil. Ancak engelli bireyler özelinde gerçekleştirelecek uygulamaların, bu istatistikleri pozitif yönlü etkilemesi bekleniyor.

Dunya Engelliler Vakfi
DEV KASKO

Kurumsal İşbirliği

Dünya Engelliler Vakfı (DEV) ile yapılan kurumsal işbirliği kapsamında, sosyal etkisi güçlü çalışmalarla, bu konudaki farkındalığın etki alanını genişletmek, daha çok kişiye ulaşmak ve güvenceye almak hedefleniyor.

https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-kazalarinda-ne-zaman-trafik-polisini-cagirmalisiniz/

Engel tanımayan bireylerin temel hak ve ihtiyaçlarından biri olan sigorta hizmetlerinin, engelliler açısından erişilebilirliğini sağlayan bu yeni ürün ile aynı zamanda pert olan araçlar için ÖTV avantajı da sunuluyor.

Öncelikler, ihtiyaçlar ve beklentiler tespit edilerek hazırlanan DEV Kasko Sigortası engel tanımayan bireylerin hayatlarının kolaylaştırmayı hedefliyor.Fiziksel, zihinsel ya da ruhsal rahatsızlıkları bulunan kişiler, özürlüler, günlük işlerini yaparken yardıma muhtaç olanlar “bakım sigortasından” yararlanacak.Vücut bakımı, beslenme, hareket engeli, ev işlerinin idaresi gibi durumlarda yardıma muhtaç olan kişilere bakım yapılacak. Maddi yardım, evde profesyonel bakım yardımından da faydalanılacak.

Engelliler Gunu

Bakım sigortası kapsamında tekerlekli sandalye, özel bakım yatakları, muhtaç kişiler için gerekli zorunlu tadilat da bu kapsamda yer alacak. “2011-2013 bakım Hizmetleri Stratejisi Eylem Planı”na göre sosyal güvenlik sisteminde “bakım güvence modeli” ve “bakım sigortası” oluşturulacak. Yaşlı nüfustaki artışla birlikte evde bakım kapsamında, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç aile, çocuk, özürlü, yaşlı kişilere sosyal hizmetlerin kapsamı genişliyor.

Bu Yazıyı Puanlar Mısınız ?
Bu Yazının Ortalama Puanı
[Total: 1 Average: 5]
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir