Birikimli Hayat Sigortası

Birikimli Hayat Sigortası; Kişilerin daimi maluliyet durumlarında hem kendilerinin hemde ailesinin yaşam standartlarını güvence altına alan , vefat durumlarında ise yakınlarının ekonomik durumlarının korunmasını sağlayan bir güvence planıdır. Poliçe süresince sigortalının başına olumsuz bir durum gelmemesi durumunda birikilen prim geri iade edilmektedir.
Zaman kaybetmeyin, sigorta acentelerinden tüm Birikimli Hayat Sigortası tekliflerini karşılaştırın.

Birikimli Hayat Sigortası Nedir?

Birikimli Hayat Sigortası; Kişilerin daimi maluliyet durumlarında hem kendilerinin hemde ailesinin yaşam standartlarını güvence altına alan , vefat durumlarında ise yakınlarının ekonomik durumlarının korunmasını sağlayan bir güvence planıdır. Poliçe süresince sigortalının başına olumsuz bir durum gelmemesi durumunda birikilen prim geri iade edilmektedir.
BHS Birikimli Hayat Sigortası
Bisigortacı güvencesiyle

Birikimli Hayat Sigortası'nda Geri Ödeme Alabilirsiniz !!!
Birikimli hayat sigortası, yukarıdaki belirtilen durumların yaşanmaması halinde, ödenilen aylık tutarların toplu olarak kişiye birikim olarak geri ödenmesini sağlamaktadır. Şirketlere, yaşa, cinsiyete ve teminatlara göre farklılık göstermektedir.

Birikimli Hayat Sigortası Hangi Yaş Aralığında Alınabilir?

Birikimli hayat sigortası Şirketlere göre farklılık gösterebilir 18 ile 65 yaş arasında bulunan kişiler ferdi kaza sigortasını alabilir.

Birikimli Hayat Sigortası Kaç Yıllık Yapılıyor ?

Birikimli hayat sigortaları şirketlere göre farklı olabilir, ortalama 5 - 10-12 ve 20 yıllık yapılabilir.

Birikimli Hayat Sigortası Vergi İndirimi ?

Hayat sigortasında vergi indirimi ; bir şirkette ücretli çalışanlar; kendileri için veya eşleri, çocukları için yaptıkları hayat poliçelerinin ödenen kısmının %50'si ile ölüm, kaza, sağlık, hastalık, kaza sonucu maluliyet, işsizlik, eğitim sigortası gibi diğer hayat sigortası poliçeleri için ödenen sigorta primlerinin tamamının, indirim konusu aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilir.

Hayat Sigortası Vergi İndirimi Hesaplama ( Örnek )

Aylık brüt ücret

2.000 TL

Vergi matrahından indirilebilecek
maksimum prim tutarı
(brüt ücret x %15)

300 TL

Yıllık limit

Yıllık brüt asgari ücret

Birikimli hayat sigortası primi

150 TL

Şahıs sigortası primi

150 TL

Aylık gelir vergisi matrahı

2.000 – (150 + 75) = 1.775 TL*

Vergi oranı (%25 ise) ödenecek
gelir vergisi

1.775 x %25 = 443,75 TL

Prim ödenmediği durumda ödenecek
gelir vergisi

2.000 x %25 = 500 TL

Vergi kazancı

56,25 TL

Bu branşta hizmet veren 40 sigortacıdan online teklif alın! Size en yakın sigortacıları doğru listeyebilmemiz için konum izninizi vermelisiniz.
Konum izinleri hakkında daha fazla bilgi alın.
Şimdi Teklif Alın

Bi'Sigortacı Kullanıcı Görüşleri

Uzman sigorta danışmanlarından aldıkları hizmet sonrası kullanıcılar ne dedi?

Merhaba, internette kredi kartı kullanmaktan çekinen biriyim. Bisigortacı ile en yakın sigortacıyı bularak araç sigorta poliçemi kredi kartsız kestirdim, sonrasında Mehmet Gençkan'nı ofisinde ziyaret ederek ödememi yaptım. Kendisine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Serdar Kirazlı

Google'da Bireysel Emeklilik Sistemini araştırken sitenizdeki sigorta danışmanı Kevser Akkaya hanıma ulaştım. Kısa bir görüşme ile aklımdaki tüm soruları cevapladı. Bisigortaci.com'dan son derece memnun kaldığımı belirtmek isterim. Kendi sigortacımı kendim seçtim.

Volkan Demirci

Çocuğum için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak istiyordum. Bisigortacı'ya da bu konu hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için girdim. Çevremdeki en yakın sigortacıları sıraladı ve bu sayede semtimdeki en yakın sigortacı Erol Bey ile tanıştım ve son derece memnun kaldım.

Emrah Yamanlı
Sigortacı mısınız?