Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik Sistemi; Bireylerin çalışma döneminde devam eden hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de devam ettirmelerini sağlamaya yönelik destekleyici bir tasarruf ve birikim sistemidir.
Zaman kaybetmeyin, sigorta acentelerinden tüm Bireysel Emeklilik tekliflerini karşılaştırın.
 • 1
 • Kişisel
  Bilgiler
 • 2
 • Telefon
  Doğrulama
 • 3
 • Teklif
  Hazırlama

Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi; Bireylerin çalışma döneminde devam eden hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de devam ettirmelerini sağlamaya yönelik destekleyici bir tasarruf ve birikim sistemidir.

Emeklilik döneminizi rahat bir şekilde yaşamak için biriktirmeye şimdiden başlayın %25 devlet katkısından hemen faydalanın.

Bireysel Emeklilik Sisteminden kimler faydalanabilir?

18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir. Serbest meslek sahibi, sanatçı, doktor, ev hanımı, öğretmen, memur... Hangi meslekten olduğunuz, SGK üyesi olup olmamanız hiç fark etmez.

Bireysel emeklilik sistemi güvenli mi?
Bireysel emeklilik sistemi katılımcılarının hesapları, bireysel emeklik şirketlerinin'den bağımsız olarak Takasbank nezdinde saklanır ve Emeklilik şirketlerinin faaliyetleri T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenir.

Bireysel Emeklilik şirketlerinin iflas etmesi gibi olumsuz durumlarda, Bes katılımcımcıları Takasbank’ta saklanan hesap birikimlerini bir diğer emeklilik şirketine aktararak BES sisteminde birikim yapmaya devam edebilir.

Bireysel emeklilik sisteminden ne zaman emekli olurum ?

Bireysel Emeklilik'de emekli olabilmeniz için en az 10 yıl süre ile Bireysel Emeklilik Sisteminde kalmanız ve 56 yaşını doldurmanız yeterlidir olacaktır.

Bireysel Emeklilikte Cayma Süresi Var Mıdır ?

Evet, dahil olduğunuz bireysel planlarda 60 iş günü içerisinde sistemden çıkışınızı kesintisiz bir şekilde geri alabilirsiniz

Giriş Aidatı Nedir ?

Emeklilik planlarına dahil olurken, asgari ücretin %10 nu kadar giriş aidatı alabilirler. Bu ücret dahil olduğunuz planlara göre değişiklik gösterebilir.

Bireysel Emeklilik Sisteminin En Önemli Avantajı Nedir?

Bireysel emeklilik sistemi, başka hiçbir yatırım aracında bulunmayan devlet katkısı avantajına sahiptir. Sisteme yapacağınız ödemeler üzerinden %25 oranında devlet katkısı* alırsınız. Yani her 100 TL'lik ödemeniz için 25 TL devlet katkısı kazanırsınız.

*Bir katılımcıya ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %25'i ile sınırlıdır.

Bu branşta hizmet veren 200 sigortacıdan online teklif alın! Size en yakın sigortacıları doğru listeyebilmemiz için konum izninizi vermelisiniz.
Konum izinleri hakkında daha fazla bilgi alın.
Şimdi Teklif Alın

Bi'Sigortacı Kullanıcı Görüşleri

Uzman sigorta danışmanlarından aldıkları hizmet sonrası kullanıcılar ne dedi?
Sigortacı mısınız?