Araç Kasko Sigortası

Araç Kasko Sigortası; Motorlu karayolu araçlarınızın hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, mağduriyet yaşamamanız için yapılan sigorta ürünüdür.
Zaman kaybetmeyin, sigorta acentelerinden tüm Araç Kasko Sigortası tekliflerini karşılaştırın.

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Araç Kasko Sigortası; Motorlu karayolu araçlarınızın hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, mağduriyet yaşamamanız için yapılan sigorta ürünüdür.

Kasko Nedir

Araç Kasko sigortası; trafik sigortası gibi aracımızı, kendimizi ve sevdiklerimizi olası bir kazaya karşı teminatlar dahilin de güvence altına almaktadır. Kasko sigortası isteğe bağlı yapılmaktadır. Kasko sigortası yaptırırken ilk başta fiyatı dikkate almamamız gerekir. Teminatları dikkatli bir şekil de inceleyip, hasarı eksiksiz ve çabuk ödeyen firmaları tercih etmemiz gerekir. Kasko sigortası yaptırmak aracımıza gelecek olan maddi hasarları karşılamamızı sağlamaktadır.

Kasko Sigortası Ne Zaman Başlar?

Kasko sigortanız siz poliçeyi imzalayıp primi ödemeye başladığından andan itibaren başlamaktadır. Primi ödenmeyen kasko poliçeleri henüz başlamış olmaz.

Kasko kendi aracınızı teminat altına alır.

Yaptığınız Zorunlu Trafik Sigortası, karşı araçtaki hasarları karşılamaktadır. Kasko Sigortası ise sadece kendi aracınızın hasarlarını ödemektedir. Teminat durumlarına göre farklılık göstermektedir.

Araç Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Aracınızın çalınması kapsar
Aracınıza başka araçlar ile çarpışması sonucu oluşan hasarları kapsar
Aracınızda yangın çıkması durumlarını kapsar
3. kişi ve kişilerin aracınıza zarar vermesi kapsar

Araç Kasko Sigortası Ek Teminatları Nelerdir ?

Terör, doğal afetler, eskime payı, hayvanların aracınıza vereceği zaralar, yardım hizmet paketleri gibi vs ek teminatları sigortacınıza danışarak poliçenizin içine dahil edebilirsiniz.

Araç Kasko Fiyatları

Araç kasko fiyatları, araç marka modelinize göre değişmekle beraber, araç kasko sigortasında talep edeceğiniz ek özelliklere göre değişmektedir.

Araç Kasko Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Muafiyet İndirimi: Aracınızın sigorta bedeli üzerinde %1, %2 gibi çok küçük bir hasar kısmını sigortalı kişi kendi ödemeyi kabul etmesidir. Muafiyet indiriminden yararlandığınız zaman poliçenizi daha uygun bir fiyata yaptırmış olacaksınız. Muafiyet indirimiyle kasko priminiz den yüzde 60' a varan oranlarda bir indirim sağlayabilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi: Kasko sigortası poliçeleri 1 yıllık süre ile yenilenmektedir. Poliçeniz 1 yıl sonra bittiğinde her hangi bir hasara karışmadıysanız poliçenizi yenilerken hasarsızlık indirimin den yararlanabilirsiniz. Şirketinizi değiştirseniz dahi kasko poliçeniz de hasarsızlık indirimi uygulanabiliyor ve poliçenizi daha uygun fiyattan almış oluyorsunuz. Sigorta şirketlerinin hepsinde standart bir şekilde uygulanan bir indirim türüdür. Ayrıca hasar ihbarında bulunmadığınız her yıl indirim oranınız artmaktadır.

Yaş İndirimi: Yaş indirimi sürücüye uygulanan bir indirim türüdür. 30 yaş üzerindeyseniz %5 yaş indirimden yararlanabilirsiniz. Bu sürücüler tecrübeli olarak dikkate alınır ve indirim uygulaması yapılır. İndirimden yararlanmak için fiyat araştırması yaparken doğum tarihinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Tek Sürücü İndirimi: Bir aracın bir sürücüsü olması gerekmektedir. Tek sürücü indirimi sürücüye uygulanır ve poliçe de mutlaka adı geçer. Tek sürücüsü olan bir araç için poliçe alırken %10 indirim sağlamak mümkündür. Hasar anın da poliçe de yazılan isim sürücü koltuğun da olması dahilin de hasarda tek sürücü indirimden yararlanabilirsiniz. Poliçe de yazılandan farklı bir isim hasara neden olduysa hasar tutarından indirim oranı kadar kesinti yapılmaktadır.

Ehliyet İndirimi: Ehliyet indirimi de sürücüye uygulanan indirim türüdür. Sürücünün ehliyeti aldığı süre 5 yılı geçmiş ise %10 oranında kasko poliçesini yaptırırken ehliyet indiriminden yararlanabilmektedir.

Bayan Sürücü İndirimi: Bayan sürücülere uygulanan bir indirim türüdür. Aracı kullanan ve kasko poliçesi yaptırmak isteyen bayanlara özel %15 tutarında indirim uygulanır.

Renk İndirimi: Çok fazla kullanılan renklere özel indirimler mevcuttur. Aracınız bej, gümüş, beyaz renkte ise %5 oranında renk indiriminden yararlanabilirsiniz.

Alarm İndirimi: Aracınızda alarm bulunuyorsa %5 oranında alarm indirimden yararlanabilirsiniz. Fakat alarmın çalışır durumda olması gerekmektedir.


Bu branşta hizmet veren 762 sigortacıdan online teklif alın! Size en yakın sigortacıları doğru listeyebilmemiz için konum izninizi vermelisiniz.
Konum izinleri hakkında daha fazla bilgi alın.
Şimdi Teklif Alın

Bi'Sigortacı Kullanıcı Görüşleri

Uzman sigorta danışmanlarından aldıkları hizmet sonrası kullanıcılar ne dedi?
Sigortacı mısınız?